Matka stanęła na wysokości zadania i przygotowała zabawkę z tasiemkami. Dobra matka! Oczywiście nigdy nie wygram z pilotem, kablem do  telewizora czy moim kapciem, ale warto próbować.

 KROK PO KROKU

 1. PRZYGOTOWANIE:

  • wycięłam kształt ptaszka z miękkiego polaku –  2 szt.
  • wycięłam skrzydła. Dwa rożne materiały, na spód (polarek) a na  wierzch (bawełna w kratkę) –  każdego po 2 szt.
  • wycięłam nóżki z bawełny – dwa paski o szerokości 3 cm, długość dowolna, uzależniona od tego jak wysokiego ptaszka planujecie.
  • z filcu wycięłam oczy (2 szt.) i  dziubek (2 szt.). Oczy najlepiej wyciąć korzystając z monety (przyłożyć, odrysować i wyciąć)
  • przygotowałam różne rodzaje tasiemek (kilka kolorów, faktur i długości)

 ptaszek DIY (1)

2. SZYJEMY NÓŻKI, NOGI I OGONEK. Zszyłam skrzydełka na lewej stronie zostawiając małą dziurkę, przewróciłam na prawą stronę i zaszyłam ręcznie dziurkę. Tak samo zrobiłam z nóżkami. Przygotowując ogonek najłatwiej jest do kawałka paska doszyć przygotowane wcześniej tasiemki.  Dzięki temu przy wszywaniu tasiemki nie będą nam uciekać ani się przesuwać.

ptaszek DIY (2)

3. KORPUS. Skrzydła przyszyłam do kawałków korpusu. Przyszyłam tylko na górze, aby skrzydełka się ruszały. Przypięłam ogonek i nóżki i zszyłam całość pamiętając, aby wszystkie elementy znalazły się wewnątrz korpusu. Zostawiłam małą dziurkę, przewróciłam na prawą stronę i wypełniłam pociętym polarkiem. Pamiętajcie, że ptaszek raz na jakiś czas wyląduje w pralce i musi być to wypełnienie, które przeżyje kontakt z pralką .  Wata odpada. Na koniec zaszyłam dziurkę.

ptaszek DIY (3)4. DZIUBEK. Na koniec doszyłam oczka i dziubek. Wycięłam z białego filcu dwa kółka i doszyłam je w miejscu oczu. Dziubek zrobiłam również z filcu.

ptaszek DIY (4)ptaszek DIY (5)Kto ma ochotę uszyć przytulankę? Jak widać na załączonych zdjęciach, nie jest to takie trudne. Jeśli macie pytania, zachęcam do komentowania. Postaram się pomóc 🙂

 pozdrawiam

Hania