Przedstawiam mój pomysł na oryginalne lustro DIY. Zasady: łatwo, tanio i szybko.

Kupiłam tanie lustro w IKEA (o ile dobrze pamiętam kosztowało 30 zł) oraz dekoracyjne elementy z drewna. Można je zamówić u stolarza, wykorzystać ze starych mebli lub kupić w internecie. Już za 5zł/szt. można znaleźć takie detale. Przykleiłam dekoracyjne elementy do lustra. Nie miałam żadnego specjalistycznego kleju do drewna bo pomysł urodził się nagle. Wykorzystałam klej „kropelkę”. Wiem, wiem…  to niezbyt profesjonalnie ale taka była potrzeba chwili.

lustro diy _1Bardzo dobrze wyglądają wystające elementy dekoracji. Nie trzeba wszystkiego umieszczać na ramie. Dzięki temu wąski pasek drewna wokół lustra stał się szerszy. Lustro wydaje się większe. Lustro zakleiłam taśma malarską a ramę pomalowałam kilkukrotnie lakierobejcą.

lustro DIY _2aa

Teraz wiem, że lepiej jest najpierw pomalować dekoracyjne elementy a następnie je przykleić do ramy. Dzięki temu będziecie mogli pomalować również tył elementów. W związku z tym, że elementy wystają poza ramę to w lustrze odbija się tył elementów i widać, że jest niepomalowany. Cóż… przy kolejnym LUSTRZE DIY z pewnością nie popełnię tego błędu : )

lustro_3aLustro powiesiliśmy w łazience naszego wiejskiego domu.

Jest główną atrakcją małej łazienki.

lustro diy_3b

Inne wpisy z wiejskiego domu