Stare, zapomniane rzeczy mogą mieć nowe, lepsze życie. Renowacja to zbyt poważne słowo i nie odważyłabym się go użyć… Nasz stary drewniany dom wymaga pełnego remontu. Jeździmy  i zmieniamy co się da. Czasem mam wrażenie, że do końca życia będziemy nad nim pracować.

Dwa lata temu zabrałam się za kuchnię. W kącie stał biały drewniany stół, który jak się później okazało pamiętał czasy dzieciństwa babci. Był jak stare drzewo, które zdradza wiek ilością słojów. On zdradzał swój wiek ilością warstw farby.Mam wrażenie, że co kilka lat dostawał w nową  a że był sentymentalny to nie pozbywał się starej.

jak odnowic stare meble

W szopie znalazłam dwa krzesła (och, o tej szopie kiedyś napiszę).  Pan HAART przybił kilka gwoździków i pozwolił mi szaleć.  Czasem się dziwię, że wierzy w te moje „zobaczysz, jaki będzie piękny jak go pomalujemy”.  Na początek potraktowałam krzesło preparatem do ściągania farby ale przyniosło to opłakany skutek. Wszystko się rozmazywało i kleiło. Myślałam, że będę przecierać to krzesło 100 lat aż mój kochany mąż kupił mi opalarkę. Może część kobiet poczułoby się urażonych tak mało damskim prezentem ale nie ja! To wymarzony prezent (zaraz obok szlifierki z wieloma małymi końcówkami)  : D
jak odnowic stare meble krzesła
Opalarka sprawdziła się wyśmienicie a gdy już ujrzałam prawdziwe drewno ruszyłam do ataku z papierem ściernym.

jak odnowic stare meble krzesła II

Szlifowanie to mało atrakcyjne zajęcie ale niestety niezbędne. Potem warstwa białek akrylowej farby i można szaleć z decoupagem. Trochę cieniowania i obowiązkowy lakier (użyłam śnieżki akrylowej).

Muszę przyznać, że stół wymagał wiele pracy. Samo ściąganie farby zajęło mi 2 dni. Ogródek zaroił się od białych płatów farby i długo nie mogłam się ich pozbyć. Taka zima w środku lata. Chciałam łatać dziury, które powstały przez tyle lat ale pomyślałam, że są jak blizny. Takie rzeczy tworzą charakter mebli a mój stół chciał mieć charakter.

jak odnowic stare meble stol

Lubię ten zestaw. Kuchnia wymaga wieeeeeelkiego remontu ale gdy patrzę na stół i krzesła to wiem, że kiedyś będzie piękna.

jak odnowic stare meble decoupage

odnawianie mebli, decoupage

Wiejska kuchnia – inne wpisy:

Jak Wam się podoba moja kuchenna metamorfoza?