Pisałam już kilka razy o naszej łazience bo prace trwają od wyjazdu do wyjazdu czyli weekendowo. Wszystkie prace wykonujemy samodzielnie a to wymaga sporo czasu, zapału i odwagi : ) Tu >KLIK< możecie obejrzeć nasz pomysł na przerobienie obudowy maszyny do szycia na szafkę po umywalkę.

Nie cierpię „wystawek łazienkowych” i  dlatego marzyłam o szafce, do której będę mogła schować ręczniki, kosmetyki i inne drobiazgi. Poszukiwania w internecie i  sklepach meblowych przekonały mnie, że nie znajdę odpowiedniej szafy. Musiała być wąska i wysoka. Stare meble są raczej szerokie a te wąskie są niskie. Nowe pokryte są paskudnym lakierowanym laminatem.

Pan HAART odwiedził Castoramę i pojechał budować szafkę. Wiedziałam tylko, że będzie wąska i wysoka, tak jak  pierwotnie zakładaliśmy. Wykonał, moim zdaniem, niebanalny projekt. Szafka jest dwustronna, drzwiczki zachodzą na siebie i całość wygląda dość nietypowo (czyli tak jak lubię).

szafka łazienkowa DIy 1Kolejny weekend należał już do mnie. Kupiłam PASTĘ DO WYBIELANIA DREWNA. Pierwszy raz pracowałam z tym produktem.

Producent informuje: Produkt dekoracyjny do podkreślania rysunku słojów drewna. Drewno surowe lub bejcowane wyszczotkować szczotką z drutu mosiądzowanego, żeby otworzyć pory w drewnie. Dokładnie odkurzyć powierzchnię. Dobrze wymieszać Pastę. Nakładać produkt pędzlem zgodnie z kierunkiem włókien drewna, lub pakułami bawełnianymi, okrężnymi ruchami, tak żeby dokładnie wniknął w podłoże. Przed wyschnięciem usunąć nadmiar produktu pakułami. Pozostawić do wyschnięcia na 1 do 2 godzin. Przetrzeć powierzchnię wełną stalową nr 2, żeby odsłonić wybielone włókna. Wykończyć woskiem lub lakierem. Co ja się na-wcierałam!!! Płaskie powierzchnie jeszcze jakoś poszły ale drzwiczki były prawdziwą męczarnią.  Dodatkowo muszę zaznaczyć, że pasta ma dość charakterystyczny, mało przyjemny zapach.

szafka łazienkowa DIY shabby chic

Cała łazienka będzie w stylu VINTAGE więc postanowiłam dodać szafce trochę romantyzmu. Kupiłam wcześniej kilka  drewnianych dekorów, które przetarłam pastą tak jak całą szafkę. Po wyschnięciu i wyczyszczeniu stalową wełną, przetarłam krawędzie srebrna farbą. Taki zabieg pozwala wydobyć detale rzeźbienia i postarza przedmiot. Dekory przykleiłam klejem do drewna i zajęłam się resztą szafki.

szafka dekory DIY

Stalowa wełna niestety zostawiałam na drzwiczkach szafy pył, który wbijał się w mało dostępne miejsca. Tak jak na dekorach przetarłam krawędzie szafki srebrną farbą.

Przestawiam szafkę łazienkową by HAART : ) Jak Wam się podoba?

szafka DIY zrob to sam