Kocham stare meble, a najbardziej te niechciane i brzydkie.  STOLIK znaleźliśmy w małym sklepiku. Był zastawiony tysiącem innych przedmiotów i  mówiąc najkrócej, nie miał szans na adopcję. Sprzedawca był zdziwiony, że o niego pytamy i wycenił na 35 zł! Potem zobaczyłam na blacie naklejkę z wielką ceną. Jej stan zdradzał, że została naklejona co najmniej kilka miesięcy wcześniej.

Zabraliśmy naszą sierotkę i z twarzą nieukrywającą dumy wyszliśmy ze sklepu. Na schodach dwie starsze panie z politowaniem spojrzały na nasze znalezisko i głośno skomentowały „taki rupieć za taką cenę?”. Miałam ochotę zapytać „czy Pani zauważyła, że powiedziała to głośno?”, ale się powstrzymałam. Małe miasteczka rządzą się swoimi prawami.

Stolik shabby chic Before After

Metamorfoza zajęła nam tydzień. Oczywiście z przerwami. GAŁKĘ wyszperaliśmy w ZARA HOME w Hiszpanii. Tak, tak, takie pamiątki z podróży przywozimy. Gdyby nie było ograniczeń wagowych w samolotach, to ściągalibyśmy większe meble. Gałka kosztowała połowę ceny całego stolika.


KROK PO KROKU stolik shabby chic

1. Jak zauważyły starsze panie, stolik miał sporo blizn. Na początek przetarłam całość drobnym papierem ściernym. Dzięki temu wyrównałam powierzchnię i wyciągnęłam na światło dzienne wszystkie uszkodzenia.

2. Zaszpachlowałam dziury. Zostawiłam stolik  na kilka godzin, szlifowałam powierzchnie i ponownie szpachlowałam. Musiałam powtarzać te czynności bo niektóre z dziur były dość głębokie.

Stolik shabby chic DIY szpachlowanie
3. Podkleiłam klejem do drewna taśmy wzdłuż zawijasów na bocznych ściankach.
4. Zależało mi na uzyskaniu efektu shabby chic  i dlatego  krawędzie stolika przetarłam świecą, a następnie zabrałam się za malowanie (biała farba akrylowa).

Stolik shabby chic DIY malowanie
5. Po wyschnięciu dwóch warstw farby przetarłam krawędzie  papierem ściernym. W miejscach, gdzie położyłam wosk, farba ładnie schodziła prezentując ciemniejsze podłoże.

6. Wnętrze szuflady wyłożyłam  grubym niebieskim pluszem (użyłam uniwersalnego kleju majsterkowicza) i  przykręciłam gałkę.

Stolik shabby chicStolik shabby chic DIY

Dajcie znać co myślicie o mojej metamorfozie. Stolik shabby chic też czeka ; )

Pozdrawiam

Hania