W starym drewnianym domu trwają prace. Mam wrażenie, że od kilku lat nic innego nie robimy… Obecnie szalujemy cały budynek. Jeszcze kilka miesięcy temu byłam przekonana, że szalówka i szalunek to określenie tej samej czynności.

Następna w kolejce będzie kuchnia i przedpokój. W głowie mam już obraz przedpokoju. Kupiłam szablony, farby, Pan HAART przytargał terakotę i kleje, a w starszej części budynku ukrywają się jeszcze brzydkie meble, które już za kilka miesięcy będą królowały w naszym nowym przedpokoju.

Z kuchnią jest większy problem. Dwukrotnie zalana, z dziurą po kaflowej kuchni, z drzwiami na każdej ścianie i klapą w podłodze, która prowadzi do piwnicy. Bądź  mądry i zaplanuj kuchnię… Co weekend zastanawiamy się nad tym projektem, co weekend mierzymy, rysujemy, wracamy do W-wy i zastanawiamy się jak to wszystko zrealizować.

Myśląc o kuchni wpadłam na pomysł romantycznej TABLICY DO PISANIA.  Delikatnej, kwiecistej i wybitnie dekoracyjnej. Na tablicy można zapisać menu, motto dnia, numer ważnego telefonu lub wiadomość do ukochanej osoby. Siedzieć w ulubionej piżamie, z kubkiem ciepłej herbaty i delektować się romantycznymi różami.


TABLICA do pisania, KROK PO KROKU:

1. Deskę pomalowałam białą farbą akrylową.

2. Powierzchnię, na której zaplanowałam róże posmarowałam KLEJEM DO DECOUPAGE.

3. Poczekałam aż klej wyschnie i delikatnie przyłożyłam górną warstwę wybranej serwetki. Opuszkami palców wygładziłam powierzchnię.

4. Na desce położyłam papier do pieczenia i prasowałam przyklejone elementy. Dzięki temu wzór się  utrwalił.

tablica do pisania

5. Pomalowałam tą samą farbą akrylową drewniany DEKOR. Był w moich zbiorach od jakiegoś czasu i czekał na swój dzień. Wyszperałam go na aukcji internetowej. Był wzorem w warsztacie stolarskim.

6. Krawędzie przetarłam srebrną farbą. Dzięki temu dekor stał się bardziej przestrzenny.

tablica do pisania

7. Całość lakierowałam kilka razy. Po trzecim  i  piątym razie  przetarłam papierem ściernym.

8. Krawędzie całej tablicy przetarłam srebrną farbą.

9. Kupiłam „tablicę do pisania” w rulonie (koszt 37 zł  za 3m) i  wycięłam prostokąt. Przykleiłam do drewna.

10. Przykleiłam klejem do drewna dekoracyjne koronki.

tablica do pisania

 11. Wkręciłam haczyki (przyznaję – wkręcił mąż) i  przyczepiłam romantyczne kokardki.

tblica do pisania

Tablica gotowa : ) Dajcie znać co o niej myślicie.

Pozdrawiam

Hania