To już moja tradycja. Co roku w październiku/listopadzie przygotowuję masę solną. Lubię planowanie. Lubię gdy ma czas spokojnie poleżakować, wysuszyć się, jak na rajskiej plaży  i potem zrelaksowana wyciągać się na choince.

W tym roku kształty ustąpiły miejsca kolorom. Masa solna na choince może mieć wiele twarzy. Uwielbiam klimat starego kina, vintage i  ludowych wzorów.  Tak czułam tegoroczne zawieszki świąteczne:

masa solna na choince


Masa solna PRZEPIS
  • Szklanka soli kuchennej
  • Szklanka mąki pszennej
  • Woda

Krok po kroku masa solna

Mieszamy składniki i ugniatamy ciasto. Celowo nie podałam ilości wody. Powinniście stopniowo dolewać wodę do ciasta i ugniatać. Jeśli w którymś momencie okaże się za rzadkie, możecie dosypać mąki.  Ugniatamy ciasto a następnie dzielimy na dwie lub trzy mniejsze kulki. Każdą z nich rozwałkowujemy do grubości ok. 0,5 cm. Wycinamy kształty i układamy na folii aluminiowej lub papierze do pieczenia.


Pieczenie

Piekarnik rozgrzewam do 50 stopni i wstawiam masę solną. Wyłączamy piekarnik i pozwalamy ozdobom grzać się w tym cieple aż do wystudzenia piekarnika. Taką akcje powtarzamy kilka razy, przez kilka dni. Przed każdym wstawieniem do piekarnika przewracamy ozdoby na drugą stronę.

Wesołych Świąt!