35 lat, mąż, syn, dom, praca. Kryzys wieku średniego – BRAK : )

Małe podsumowanie w stylu Bridget Jones.

Sewilla to miasto idealne na weekendowe zwiedzanie. Dwa, trzy dni wystarczą, aby zobaczyć najważniejsze miejsca. Oczywiście nigdy dość romantycznych wieczorów w wąskich uliczkach z flamenco w tle. Szczególnie, gdy obchodzisz urodziny : )

 

Miasto jest pełne zabytków. To właśnie stąd do Indii wypłynął Krzysztof Kolumb. Sewilla miała królewski monopol na handel z koloniami a zdobyte w Nowym Świecie bogactwa znacząco wpłynęły na rozwój miasta.

ZŁOTA WIEŻA   (hiszp. Torre del Oro)

Znajduje się niedaleko mostu Puente de San Telmo. Wieża była obserwatorium, więzieniem, kaplicą, składem prochu i jak mówi legenda składem złota przywożonego z Nowego Świata.

Uwaga! Tu trwały negocjacje z małym podróżnikiem. W wózku czy na nogach, banan czy jabłko, woda czy sok, z daszkiem czy bez?

 

ARENA WALK BYKÓW

Najstarsza arena tego typu w całej Hiszpanii (1749 – 1881).  Dwa tygodnie po świętach Wielkanocnych odbywa się tu festiwal walk byków (Feria de Abril).

ALKAZAR (hiszp. El Real Alcázar de Sevilla)

Pałac Królewski Alkazar znajduje się blisko katedry. Budowę rozpoczęto w 913 roku na życzenie Abd Al-Rahman III, pierwszego kalifa Andaluzji. Przed ponad 500 lat był wielokrotnie przebudowywany. Można się zaszyć na kilka godzin w cienistych ogrodach, ścieżkach, pomieszczeniach.

  • CIEKAWOSTKA: Rada Miasta Sewilli (obecny właściciel Alkazaru) przyznała królowi i jego rodzinie prawo do części pomieszczeń.
  • GODZINY OTWARCIA: 9:30- 19:00
  • CENA BILETU: 7,5 €.

Spędziliśmy tu całe popołudnie, ale to nie był najlepszy dzień miśka. Na każdym kroku pokazywał, że nic mu się nie podoba.  Dopiero wieczorem odzyskał humor i pozwolił nam delektować się atmosferą Sewilli.

Wróciliśmy do hotelu bardzo późno, położyliśmy miśka do wielkiego łóżka i zaczęliśmy planować kolejny dzień. Rano okazało się, ze kuchnia naszego hotelu „się zepsuła” i śniadanie zjedliśmy w pobliskim barze w towarzystwie prawdziwych Hiszpanów.  Urodzinowa Sewilla pełna niespodzianek …