Lawendowy motyw WIECZNIE ŻYWY. Idealnie sprawdza się w kuchni, salonie a nawet łazience. To nie tylko woreczki z suszonym kwiatem, ale dekoracje, tkaniny i cała gama wyrobów kosmetycznych. W decoupage jest to jeden z moich ulubionych motywów. Przedmioty rozkwitają i żyją własnym romantycznym życiem.

KROK PO KROKU etapy tworzenia

Bazę stanowi drewniane pudełko z dziurą na chusteczki. Na dole znajduje się wysuwana deseczka, która umożliwia wymianę pudełka z chusteczkami. Pomalowałam całość białą akrylową farbą i powyrywałam serwetkowe motywy.

Klejem do decoupage na bazie wody przykleiłam motywy. Najłatwiej posmarować powierzchnie klejem, poczekać aż wyschnie i wówczas mocno docisnąć serwetki. Ważne! Używamy tylko jednej, z trzech warstw serwetki, która zawiera nadruk. Przyklejoną serwetkę smarujemy klejem, który utrwali całość.

Na bokach umieściłam niebieskie kropeczki. Są w pewnym nieładzie, ale nie lubię rzeczy idealnych. Bardzo prosta metodą na wykonanie takich kropeczek jest użycie ołówka z gumką. Do wykonania kropeczek użyłam farby akrylowej. Gumkę zanurzyłam w farbie i odbijałam na przedmiocie. Proste, szybkie i łatwe rozwiązanie.

Całość polakierowałam kilkanaście razy. Po 3 warstwie przetarłam całość papierem ściernym, następnie po kilku kolejnych i na koniec zostawiłam wersję z lakierem nieprzetartym. Osobiście lubię lakiery matowe. Nie są takie nachalne jak błyszczące.

Na koniec dokleiłam bawełniana tasiemkę w drobną kratkę.

Przedstawiam lawendowy chustecznik.