Internet to kopalnia pomysłów! Cieszę się, że żyję w czasach, w których zdobycie informacji zajmuje 30 sekund.  Zupełnie przez przypadek zobaczyłam AKWARIUM Z TEKTURY i  wiedziałam, że to będzie świetny pomysł na weekend. Nasza wersja jest rozbudowana i kolorowa, bo młody technik jest fanem farb i pędzelka.

Podstawa to KARTON. Wybrałam nie za duży, aby Szymek nie miał problemu z przenoszeniem swojego działa. W piątkowy wieczór skleiłam pudełko, odcięłam klapki z jednaj strony, wycięłam szczeliny i  tak przygotowana bazę wręczyłam synkowi.

akwarium z tektury 1

Do malowania wykorzystaliśmy farby ze stempelków. To trochę dziwna mikstura. Gęsta, sztywna, ale była godnym zastępcą farb plakatowych. Szymon kocha malowanie farbami, więc szalał przez cały wieczór. Kilka kolorów: błękit, granat, zieleń w dwóch odcieniach.

akwarium z tektury 2

W sobotę rano był już  zwarty i gotowy do dalszej pracy. W ekspresowym tempie zjadł śniadanie, umył zęby i stał na baczność z wielkim uśmiechem : ) Wydrukowałam kilka kolorowych rybek, ślimaka, ośmiornicę i delfina. Pomogłam mu wyciąć kształty, ale tego etapu nie przetrwali ośmiornica i delfin. Pozostała ferajna rybek została przyklejona do tektury i ponownie wycięta. Szymek starał się ozdobić drugą stronę rybek, ale okazało się, że tektura nie najlepiej przyjmuje kredki świecowe. Można uznać, że rybki są jednostronne.

akwarium z tektury 3

Poza tym był już zafascynowany GUZIKAMI i kolorową muliną. Zawieszanie rybek bardzo mu się podobało. Wybierał odpowiednio duże guziki, mierzył, przesuwał i sam wymyślił przyklejenie na dnie akwarium kolorowej trawy z nitek.

DIY akwarium z tekturyRybki można swobodnie przesuwać. Planujemy wykonać kolejne morskie tworzenia i  dokleić muszelki. Mam nadzieję, że akwarium będzie się zmieniać, będzie „żyło” 🙂 Gorąco polecam zabawę w AKWARIUM.

Akwarium z tektury DIY


Jeśli macie ochotę zobaczyć więcej kreatywnych zabaw HAART, zapraszam 🙂