Matka ze mnie wyłazi coraz częściej.  Jak już na coś wpadnę, to zazwyczaj dotyczy Szymka i maluchów. Codziennie rano odprowadzam syna do przedszkola. Przed blokiem musimy obowiązkowo przejść pod balustradą, ominąć dziurę w chodniku i zaśpiewać piosenkę z „Kliniki dla pluszaków”. Pojawia się też motyw SŁONIA! Szymek od jakiegoś czasu twierdzi, że widział przed naszym domem wielkiego słonia. Tata też go widział! (podobno). Pracując nad pościelą małej Milci zapytałam Szymka, co powinniśmy naszyć. Odpowiedz była prosta: SŁONIA!

Jak uszyć pościel dla dziecka?

Wykrój, wymiary i dokładny opis jak uszyć pościel znajdziecie na blogu JAK USZYĆ. Zapraszam >klik<.

Pokażę pomysł na dekorację pościeli, czyli naszywanie omawianego wcześniej SŁONIA. Pierwszy etap to szkic. Porwałam się na samodzielne szkicowanie i jak widać na niżej załączonych zdjęciach, nie było to mistrzostwo świata. Mam świadomość, że nie każdy potrafi narysować słonia, więc przygotowałam kilka rysunków do wydrukowania. Znajdziecie je na mojej tablicy Pinterest >klik<. Wydrukujcie, wytnijcie i odrysujcie na wybranej, kolorowej tkaninie.

posciel slon 1

Umówiłam się z synkiem, że słoń będzie trzymał w trąbie balony. Pomysł został zaakceptowany i wspólnie wycięliśmy koła z kolorowych tkanin. Zostawiłam małego projektanta z tematem. Przez jakieś pół godziny był zafascynowany SZPILKAMI. Delikatnie wyjmował z pudełka, wbijał, przypinał, wyjmował, przekładał i co jakiś czas z dumą oświadczał „Mamo, nie było ała”. Po pierwszym zauroczeniu akcesoriami krawieckimi, odstąpił wycięte elementy i pozwolił mi włączyć maszynę.

posciel slon 2

Przypnij słonia i balony do poszewki i przyszyj. Ręcznie doszyj guzik, który będzie okiem słonia oraz wstążeczki. Słoń ma ruchome ucho, a balony długie satynowe tasiemki.

DIY pościel dla dzieci

posciel slon 4

Pozdrawiam

Hania