Chodził mi po głowie stolik shabby chic. Marzyłam o małej, romantycznej przestrzeni na poranną kawę. O miejscu gdzie nawet w jesienne, szare popołudnie będę mogła się zrelaksować. Mały kawowy stolik miał być królem tej przestrzeni. Obowiązkowo stary i z przeszłością.

W czerwcu, w małym mazurskim sklepiku ze starociami, wypatrzyłam go w stercie brzydkich rzeczy. Był w całkiem dobrym stanie. Jedynie nóżki i górny blat wymagały renowacji. Postanowiłam go wybielić, obdrapać, a stare blizny zamaskować decoupage. Opowiem Wam o tym : )

Stolik kawowy before after DIY


Stolik przed metamorfozą

Dolny blat i nóżki w nienagannym stanie. Stabilny, mocno sklejony. Dekory na górnym blacie w dobrym stanie, choć brakowało jednej balustrady (zostały po niej  jedynie dziury do zaszpachlowania). Kolor ciemny brąz. Górny blat z bruzdami i dziurami. WYMIARY:

  • wysokość 58 cm z balustradą (51 cm do blatu)
  • średnica 45 cm

PRACE KROK PO KROKU stolik shabby chic

1. Szlifowanie papierem ściernym całego stolika.

2. Szpachlowanie  dziur i szlifowanie, aż do uzyskania gładkiej powierzchni.

3. Przetarcie krawędzi stolika świecą (dzięki temu można uzyskać efekt shabby chic. Przykład takiej pracy możesz zobaczyć tu>klik<).

4. Malowanie całości białą farba akrylową.

5. Przecierka papierem ściernym krawędzi aby uzyskać efekt shabby chic.

6. Zamaskowanie niedoskonałości blatu decoupage.

kawowy stolik shabby chic DIY metamorfoza


Szczegóły związane z techniką decoupage znajdziecie w wielu moich artykułach. Niżej znajdują trzy linki do wpisów, w których opisuję krok po kroku, jak wykonać dekoracje decoupage.


Stolik kawowy shabby chic DIYStolik zamieszkał w sypialni wiejskiego domu. Stoi obok 100letniej szafy, o której Wam jeszcze opowiem. Uwielbiam poranną kawę, w wygodnym fotelu ubranym w góralskie swetry, przy stoliku shabby chic. Moja mała, romantyczna przestrzeń.

Pozdrawiam

Hania