Dwa dni dzielą nas od Wigilii. Dwa dni do rodzinnych uścisków, wzruszeń i wypieków. Nie mogę się doczekać kilku dni „nicnierobienia”. Odwiedzimy stolicę Podlasia i mam nadzieję, że wybierzemy się na małe zwiedzanie okolicy. Sanki odpadają (z przyczyn od nas niezależnych), więc będziemy małemu organizować inne atrakcje.

Zakładam, że już wytrzepaliście dywany i umyliście okna. Zostało gotowanie i pakowanie prezentów. Ludzie dzielą się na: kochających pakowanie i tych, którzy zrobią wszystko, aby tego uniknąć. Tych drugich odsyłam do sklepu po gotowe torebki, a pierwszą grupę zapraszam do obejrzenia kilku propozycji na nieco inne pakowanie.

WYCINANKI

Inspiracją są ludowe wycinanki. Od razu, oficjalnie, oświadczam „gdzie mi tam do nich!”. To marna podróbka, ale i tak uważam, że efekt jest rewelacyjny. Z kartki papieru wycinamy kwadrat. Składamy go na pół, potem znowu na pół i znów, aż powstanie trójkąt widoczny na pierwszym zdjęciu. Wycinamy co nam przyjdzie do głowy (skupiłam się na trójkątach bo bardziej precyzyjne wzory to wyższa szkoła jazdy). Rozkładamy i przyklejany na prezent.

Każda gwiazda wygląda inaczej i w tym cały urok. Są jak płatki śniegu.

WYDRUKOWANE ZDJĘCIA

Ten pomysł idealnie sprawdza się na prezentach dla dzieci. Nie muszą znać literek, aby znaleźć swój prezent pod zieloną choinką. Wystarczy wybrać zdjęcia i trochę je obrobić (przyciąć tak, aby była widoczna twarz i zmienić na czarno – białe). Dzięki temu będą w jednym klimacie i unikniecie pstrokacizny. Wydrukowane zdjęcia wycinamy i przyklejamy na paczkach.

TASIEMKI, WSTĄŻKI, KOKARDY

Uwaga! Wstążka nie musi być plastikowa. Taka oto oczywista oczywistość. Można wykorzystać satynowe wstążki krawieckie, grubą włóczkę, szary sznurek lub tak jak pokazuję niżej, cekinową taśmę z pasmanterii. Zasada jest prosta – jeśli mamy kolorowy papier do pakowania, to kokarda powinna być jednolita. Jeśli papier jest jednolity, to możecie zaszaleć z fakturą i wzorem tasiemki.

STEMPELKI

Kolejny pomysł na prezenty dla dzieci. Stempelki kupicie w sklepach papierniczych lub w sklepach z zabawkami dla dzieci. Mój zestaw pochodzi z EMPIKu i kosztował 15 zł (12 – 15 szt.) + tusz 2 zł. Wystarczą trzy lub pięć stempli.

SWETRY I SWETERKI

To, że lubię motyw góralskich swetrów wiadomo nie od dzisiaj. Pisałam już o wełnianych poduszkach i pokazałam pomysł na obszycie foteli. Teraz pomysł na pudełka w ciepłych swetrach. Samo pudełko jest świetnym prezentem.

Mam nadzieję, że trochę Cię zainspirowałam,  że pod Twoją choinką zamieszkają pięknie opakowane prezenty, a przede wszystkim, że przy pakowaniu będziesz się dobrze bawić.

Powodzenia!

Hania