Sezon karnawałowy w pełni. W każdym przedszkolu/szkole bal przebierańców. Świetna zabawa dla maluchów i wyzwanie dla rodziców. Stroje karnawałowe można kupić lub wypożyczyć. Można również wykonać samodzielnie. Czasem wystarczy przyczepić kilka elementów do normalnego ubranka. Potrzebny jest pomysł!

W poszukiwaniach stroju idealnego przygotowałam swoja listę TOP 10.  Strojów, które można przygotować własnoręcznie. Zapraszam.


10. MIŚ

Listę rozpoczyna MIŚ. Wystarczy sweter i spodenki z jednego materiału, białe skarpetki i czapka.  Link do zdjęć kostiumu:  Miś


9. SOWA

Sowa to już misterna krawiecka robota. Trzeba mieć trochę wprawy i maszynę do szycia. Zdjęcia i opis krok po kroku.


8. INDIANKA

Tiulowa spódniczka i kilka dodatków. Opaska na włosy, piórka i obowiązkowe barwy wojenne na twarzy. Urocze.


7. PLANETA

Ten kostium uwielbiam za pomysł. Jest prosty w wykonaniu i ma świetnie dorobioną ideologie. Można zmienić bluzę na niebieską i udawać Neptuna lub czerwoną i zostać Marsem. ZDJĘCIA: kostium planeta.


6. KOSMONAUTA

Idealna zabawa dla małych chłopców, nie tylko na bal karnawałowy. Widziałam już wiele wersji tego pomysłu. Każda była świetna. Sami tez wykonaliśmy rakiety z plastikowych butelek. Cały wpis wraz ze zdjęciami  – KOSTIUM DIY KOSMONAUTA.


5. PTAK

Strój idealny dla dziewczynki. W sklepach z rękodziełem zaczęły się już pojawiać takie peleryny. Widziałam również wersje z kapturkiem, na którym umieszczono oczy i dziób. To chyba pierwsza wersja tego pomysłu.Zdjęcia:  kostium ptaka.


4. LIS

Całe przebranie robi maska (mówiąc kolokwialnie). Rajstopy, kalosze, kamizelka mogą być zupełne inne ale i tak będzie jasne, że to lis. Odpuściłabym tylko torebkę (szczególnie dla chłopca). Zdjęcia:  kostium lisa.


3. WILK

Kto powiedział, że wilk nie może mieć bluzy w paski? Chyba za to lubię ten kostium. Nie wszystko musi być takie oczywiste. Stworzenie czapki z paszczą wilka może być wyzwaniem ale rękawiczki nie powinny sprawić problemów. Wystarczy doszyć do zwykłych rękawiczek białe pazury z filcu. Zdjęcia:  kostium wilka.

 


2. CHMURKA

Wystarczy do białej bluzki doszyć tysiące białych tiulowych pasków (można użyć watoliny). Pracochłonne ale jaki efekt! Jeśli wybiorę się na bal karnawałowy to zapewniam – w takim przebraniu. To mówiłam ja- baba po 30-tce! Zdjęcia:  kostium chmurka.


1.ŚLIMAK

Cudny, wspaniały i tak naprawdę prosty w wykonaniu. Uwielbiam ten prosty przekaz. To mój numer 1. Zdjęcia  i opis jak wykonać kostium chmurki.


Mam nadzieję, że was zainspirowałam i znajdziecie wśród propozycji coś dla waszych maluchów. Jeśli macie pytania – chętnie pomogę. Piszcie.

Mój syn w przyszłym tygodniu ma bal karnawałowy. Powiedział, ze będzie robotem. Tydzień temu rozważał jeszcze pirata ale już nie. Tylko i wyłącznie robot. Co tu zrobić? Co robić? Hasło robot kojarzy mi się z dużym kartonem z guzikami i hełmem ze sprężynkami ale przecież teraz roboty są inne. On też myśli o innym robocie. Bliżej mu do Astro Boy niż do R2–D2. Jego robot potrafi latać i normalnie się porusza. Nie ma niczego na głowie bo wygląda jak chłopiec. Ma super moc i pomaga innym.  To będzie wyzwanie : )


 Zapraszam do wpisu  DIY rakiety z plastikowych butelek

 Zachęcam do stworzenia karnawałowej maski.  Kurs jak uszyć maskę tygryska.