Od kilku lat w pokojach maluszków królują literki. To cudownie radosna dekoracja. Na rynku jest dużo ofert drewnianych, filcowych i papierowych imion. Ceny kształtują się od kilku do kilkunastu zł za literkę. Wszystko zależy od wielkości i materiału. Moją ulubioną wersją są MIĘKKIE LITERKI, czyli wykonane z tkanin i wypełnione watoliną. Takie literki powiesiłam w pokoju Szymka. Podstawą jest dobór kolorów. Należy je dopasować do kolorystyki pokoju.

literki

Etap dobierania tkanin, zawsze zajmuje sporo czasu. Trzeba dopasować nie tylko kolory, ale również wzory (kropki, paski, kratki, serduszka) i faktury. Najlepiej wybierać cienkie tkaniny, bo są bardziej plastyczne  i  nie sprawią kłopotów w trakcie szycia i  wypełniania literek. Na zdjęciach pokazałam jak wykonałam literkę E. Odrysowałam kształt na tkaninie. Zszyłam  (zostawiając 2 cm otwór)  i  przewróciłam na drugą stronę. Wypełniłam watoliną i zszyłam ręcznie dziurkę. Literki można przykleić, postawić lub powiesić. Wersja wisząca wymaga doszycia wstążeczek.

literki


Księżyc i zawieszka

Przy tworzeniu literek staram się wymyślać dodatkowe dekoracje. Chmurki, krople deszczu, kwiaty. Olek w swoim pokoju będzie miał KSIĘŻYC w żółte paski. Wykonałam kilka prób, bo nie mogła się zdecydować na rozmiar.

literki

Jedną z moich ulubionych dekoracji jest zawieszka z kolorowymi paskami. Bardzo łatwa do wykonania. Można ją przyczepić do żyrandola, powiesić nad łóżeczkiem, na oknie lub drzwiach. Ożywi każde wnętrze. Dodatkowym atutem jest fakt, że można w ten sposób wykorzystać resztki materiału.

literki


LITERKI

Cały zestaw w delikatnych, pastelowych barwach. OLEK otrzyma litery, księżyc i zawieszkę.

Literki z materiałuliterki

Jeśli podoba się Wam ten pomysł, proszę dajcie znać w komentarzach. Może macie ochotę na dokładny tutorial, krok po kroku, jak uszyć literki?

Pozdrawiam

Hania