Raz w miesiącu do naszego przedszkola przyjeżdża grupa teatralna i przybliża maluchom TEATR. Szymek bardzo lubi przedstawienia. Z wypiekami na twarzy opowiada, co się działo a ja pękam z zadowolenia, że przedszkole serwuje im takie atrakcje.

W styczniowy piątek miało się odbyć kolejne przedstawienie. Misiek od kilku dni mówił o tym wydarzeniu. W czwartek wieczorem dostał gorączki i został uziemiony na kilka dni w domu. Choroba chorobą, ale szkoda przedstawienia…

W takich sytuacjach DOMOWY TEATRZYK jest wybawieniem.

Przenośny teatrzyk PLAYMOBIL   

CENA ok. 150 zł

SKŁAD: rozkładany teatrzyk w formie walizki, 6 figurek, kilkanaście dodatków (kapelusze, szable, koszyki, kwiatki, grzyby itp.), dwie dwustronne dekoracje sceniczne, dwie dwustronne boczne plansze, kreator dźwięków.

Teatralne zabawy rozwijają wyobraźnię. Szymek zaskakuje mnie swoją kreatywnością. Opowiada historie, które są plątaniną rzeczywistości i bajek. Siedzę na widowni i mam dodatkowe, ważne zadanie. Na kolanach trzymam kreator dźwięków. Mogę wywołać śmiech lub oklaski, włączyć jedną z dwóch melodii (podkładów muzycznych). Szymek wygląda zza kurtyny:

– Mamo, włącz oklaski jak powiem BUM.

Potem zmiana. Ukrywam się za dekoracją i ustawiam figurki. W głowie szukam pomysłów na ciekawą historię. Proszę widownię o szukanie jagód w bajkowym lesie i wspólne wołanie księżniczki. Szymek piszczy z radości.

– Mamo, uważaj, krokodyl!

Będę się powtarzać… to cudowne chwile.

Wspólne, niepowtarzalne, jedyne.

OCENA: Walizka jest lekka i bez trudu może ją przenieść 3-latek. Wymiana dekoracji nie sprawia większych problemów. Figurki i drobne elementy można ukryć w kilku kieszonkach znajdujących się w obudowie teatru. Dobra jakość wszystkich elementów. MINUS- teatrzyk trzeba ustawić na równej powierzchni. W przeciwnym wypadku kurtyna /drzwi, będą się zamykać.