Nie lubię rzeczy doskonałych. Przerażają mnie swoją precyzją i pedanterią. Z pewnością, dlatego kocham styl shabby chic, bo na pierwszy rzut oka widać niedoskonałość. Czasem trzeba się nieźle namęczyć, aby coś wyglądało na stare i zniszczone. Ciężko powtórzyć działanie czasu. To trudna sztuka. Zaznaczam, że nie lubię dziadostwa, tandety, fuszerki, partactwa, prowizorki. Chodzi o iluzję pomyłek i niedociągnięć. O tą subtelną różnicę między masową produkcją z nienaganną linią, a ręcznie dzierganym szalikiem.

W pracach dla dzieci często stosuję koślawe domki. Umieszczam je na poduszkach i kołderkach. Pierwotnie chciałam, aby przypominały dziecięce rysunki. Pełne dziwacznych kształtów i prostych rozwiązań. Coraz lepiej wychodzi mi naśladowanie dziecięcej naiwności.

 

Wycinam kwadraty, prostokąty, trójkąty. Duże kwadraty imitują podstawę domu, małe są oknami. Prostokąty to drzwi i bramy. Trójkąty zamieniają się dachy. Do tego guziki i satynowe tasiemki. Gotowe.

Poduszki koślawe domki

Co myślicie o moich domkach i  umieszczeniu ich na poduszkach? Zapraszam również na mój profil Pinterest. Zachęcam do obserwowania – będziecie na bieżąco z moimi inspiracjami.

Pozdrawiam

Hania