Karnawał w pełni. Domówki i sobotnie imprezy na porządku dziennym. Na takie spotkania potrzebny dobry humor, wystrzałowa kiecka i szybkie przekąski. Pokażę, jak w 20 minut przygotować zawijasy z ciasta francuskiego. Banalnie proste w wykonaniu a robiące  wrażenie na każdej imprezie.


Przekąski SKŁADNIKI:
  • Mrożone ciasto francuskie (płaty lub rulon)
  • Żółty ser
  • Oliwki
  • Papryka
  • Pomidorki
  • Kiełki
  • Przyprawy (sól, pieprz, pietruszka)

Składniki możesz swobodnie modyfikować. Podstawą jest ciasto francuskie i ser. Reszta zależy od tego co masz w lodówce. Na zdjęciach wersja „na bogato”. Na płatach ciasta francuskiego ułożyłam pocięty w paseczki żółty ser, żółta paprykę, oliwki, pomidorki pocięte w ćwiartki i kiełki. Nie ważne jak je ułożycie, jak grubo pokroicie : )  Całość posypałam przyprawami i zwinęłam w rulon. Tak przygotowany walec pocięłam w plastry o szerokości 1-2 cm. Pocięte plasterki ułożyłam na papierze do pieczenia. Górę posmarowałam cieniutką warstwą mleka (dzięki temu ciasto ładnie się zarumieni). Wstawiłam do piekarnika na 20 minut w temperaturze 180 stopni. UWAGA! Czas pieczenia i temperatura zależy od rodzaju ciasta. Bazuj na wskazaniach producenta. Zawsze na opakowaniu ciasta producent umieszcza takie informacje.

DIY przekaski z ciasta francuskiego


 Druga wersja przekąsek jest prostsza.

Składniki ograniczyłam do sera, papryki, oliwek i pomidorków. Rulon przecięłam tylko na dwie części o wysokości 3-4 cm. Po pieczeniu powstały koszyczki z kolorowym wnętrzem.

przekaski 2


Trzecia wersja – najprostsza.

Zawiera jedynie ser i przyprawy. Serowe przekąski polubił mój syn. Idealnie mieszczą się w małej rączce.

DIY przekaski 4przekaski 5


Inne przepisy na szybkie przekąski


Jeśli masz ochotę na więcej pomysłowych deserów i przekąsek zapraszam na mój profil Pinterest.  Zachęcam do OBSERWOWANIA,  dzięki temu będziesz na bieżąco z moimi inspiracjami.

logo_aboutme