Świat jest pełen inspiracji. Moje pojawiają się nagle i w zaskakujących miejscach. Czasem na spacerze znajdę ciekawy patyk i już widzę, że można go przerobić na stylowy wieszak. W sklepie ortopedycznym piankowe wkładki nasuwają myśl o stempelkach. Opakowanie bielizny chcę przerobić na pudełko wspomnień. A workami do pakowania ziemniaków planuję obszyć fotele.

Pan HAART z pobłażliwością traktuje moje pomysły. Nie krytykuje, nie wyśmiewa, czasem z niedowierzaniem szeroko otwiera oczy. Ufa mi : )

W marketach budowlanych dostaję szału. Czuję się jak dziewczynka w sklepie z najlepszymi na świecie słodyczami. Wszystko może się przydać. Każdy dział jest interesujący.

  • Uwielbiam śrubki, zakrętki, nakładki. Wystarczy połączyć śrubki satynową tasiemka i już mamy naszyjnik lub bransoletkę. Dla fanów kolorów polecam pomalowanie śrubek lakierami do paznokci. Tanie materiały.
  • Drewno – wiadomo, decoupage. Przydają się listwy przypodłogowe i kątowniki. Z kółek w dziale z karniszami można wykonać naszyjnik.
  • Tapety i papier: tu można znaleźć perełki. Ostatnio kupiłam rolkę tapety z wzorem starych listów, pieczątek i angielskich budek telefonicznych. Przyda się do notesów i albumów. Można wstawić w ramki, przykleić do pudełka.
  • Naklejki mnożą się jak grzyby po deszczu. Powstaje coraz więcej wzorów. Nie tylko tych banalnych w czerwona kratkę, ale delikatnych, kwiatowych, romantycznych.
  • Styropian to głównie listwy i rozety. Przydają się przy dekorowaniu mebli i skrzyń. Przecięta na pół dekoracyjna rozeta świetnie sprawdzi się nad drzwiami wejściowymi. To jak „górka” w zegarach.
  • Łańcuchy i sznury. To mój ulubiony dział : )  Drobne łańcuszki to baza biżuterii, grubsze dekoracje mieszkań. Obraz/figurka zawieszona na metalowym łańcuchy wygląda nieziemsko. Sznury wykorzystuję przy tworzeniu biżuterii. Najlepszym przykładem jest wisior prezentowany na zdjęciu. Kupiłam go w małym sklepie „metalowym” w jeszcze mniejszej miejscowości. Pan ekspedient patrzył na mnie dziwnie. Składałam, wiązałam, przekładałam a potem kupiłam dwa metry. Koszt 30 groszy.

Zachęcam Was do twórczych zakupów. Trzeba tylko patrzeć niekonwencjonalnie. Tanie materiały są wszędzie. Nie wszystko musi być oczywiste. Nie musicie się trzymać zasad. Są po to, aby je łamać!

Masz pomysł, napisz! Pomogę, doradzę. Co dwie głowy to nie jedna.