Już jutro walentynki. Będą romantyczne kolacje, uśmiechy, czułości. MIŁOŚĆ PEŁNOWYMIAROWA oby nie jednodniowa. Wyruszamy na Mazury, do pięknego pałacu, w którym będziemy grzać zmęczone kości, odpoczywać i przypominać sobie jak to jest „nicnierobić”. Zapraszam na INSTAGRAM (zdjęcia w czasie rzeczywistym) i codziennie na bloga gdzie pojawiać się będą nowe artykuły. Tak, tak, przygotowałam się na kilka dni (mówcie mi „pani zorganizowana”). Dzisiaj zostawiam Was z inspirującym wpisem. Same proste walentynkowe pomysły. Każdy sobie poradzi. CUDOWNYCH WALENTYNEK ŻYCZĘ!

CZEKOLADOWE SERDUSZKA

Wyglądają cudownie, a do tego są banalnie proste w wykonaniu. Potrzebujemy silikonowej foremki w kształcie serca. Do formy wsypujemy kolorowe posypki, cukierki itp. Białą czekoladę delikatnie rozpuszczamy w kąpieli wodnej i wlewamy do foremek. Po kilku godzinach wyjmujemy z formy. Na górze się kolorowe elementy, a w tle biała czekolada. Przykład:


CIASTO w serduszka

Taka dekoracja sprawdzi się nie tylko w walentynki. Najlepiej na ciastach typu „sernik na zimno”. Czerwone kropki to może być galaretka lub gęsty sok malinowy/truskawkowy. Przykład ciasta z serduszkami.


TORBA nie tylko walentynkowa

Lubię ten pomysł za prostotę wykonania. Wystarczy farba do tkanin i ołówek z gumką. Chyba nie muszę pisać dalej?


PODUSZKI

Z delikatnego materiały (np. tiulu) należy wyciąć małe koła. Składać każde oddzielnie i przyszywać do poszewki poduszki. Pracochłonne, ale jaki efekt!


KOLOROWA GIRLANDA

Wycinamy serduszka z kolorowego filcu i przeszywamy na górze nitką. Filc nie wymaga obszywania, nie siepie się, nie niszczy. Prosta i szybka dekoracja. Źródło: DIYREFASHION.


KAMIENIE

Dla osób bojkotujących czerwień w walentynki, kamienna dekoracja/prezent. Zamarzyłam o taki sercu. Jak się zrobi cieplej wybiorę się na poszukiwania kamieni.


SERCE z czerpanego papieru

Pomysł bardzo mi się podoba, nie tylko pod kątem walentynek. Z pewnością go wykorzystam. Szymek będzie miał niezłą zabawę. Każde dziecko uwielbia się babrać w papkach i błotnistych masach. To jak skakanie po kałużach. ŹRÓDŁO ZDJĘĆ i dokładny opis krok po kroku znajdziecie na THELONGTHREAD.


SŁOICZEK

W słoiczku możecie umieścić czekoladowe kulki lub karteczki z czułymi wyznaniami. Wszystko zależy od tego czy partner/partnerka bardziej się ucieszy z czułych słówek czy słodyczy. Źródło: DIYENTHUSIASTS.


Mam nadzieję, że Was zainspirowałam, że rzucicie się w wir twórczej pracy i  spędzicie cudownie romantyczny wieczór. Miłych Walentynek!

Hania