Przygotowałam romantyczną skrzynię, która zaraz po zakończeniu prac, wyjechała do Niemiec. Duża, wytworna i romantyczna. Idealna na listy z prawdziwymi znaczkami i na kolekcję rodzinnej biżuterii. Wyjątkowe pudełko na wspomnienia rodzinne.

 


 

Decoupage krok po kroku

1. Założyłam, że skrzynia będzie ciemna na dole i kwiecista na górze. Całość pomalowałam brązową farbą. Po wyschnięciu przykleiłam na dole taśmę malarską tak, abym nie wybrudziła dołu.

2. Później spędziłam długie godziny na komponowaniu serwetek. Rzadko korzystam z jednego wzoru. Lubię łączyć kilka motywów. Dzięki temu powstają niepowtarzalne kompozycje. Nawet jeśli ktoś kupi taką samą serwetkę, to jest małe prawdopodobieństwo, że połączy ją z inną, dokładnie taką jak ja. Grunt to tworzyć rzeczy wyjątkowe.

3. Przetarłam krawędzie skrzyni świecą i pomalowałam górę białą farba akrylową.

4. Papierem ściernym przetarłam krawędzie. W miejscach przetartych świecą farba „zeszła”.

5. Wycięłam z serwetek kwiaty i zaczęłam układać kompozycję. Lubię gdy jest dużo drobnych elementów. Małe motywy łatwiej się przykleja i jest mniejsze zagrożenie przerwania. Zawsze zaczynajcie układanie od głównego, od największego kwiatka, później mniejsze i na koniec mikroskopijne, wypełniające wolną przestrzeń. Układanie zajmuje trochę czasu. Jak widać po zdjęciach, siedziałam do później nocy 🙂

 

6. Podczas przyklejania obowiązują dokładnie takie same zasady, jak przy układaniu. Duże elementy a później mniejsze. Zawsze przygotowuję kilkanaście małych listków, które można przykleić w wolnych przestrzeniach, zamaskować łączenia i niedoskonałości.

7. Cieniowanie zaczęłam następnego dnia. Z nową energią i zapałem podeszłam do tematu. Za kilka dni napiszę cały artykuł poświęcony cieniowaniu,więc dzisiaj nie będę się nad tym skupiać. Zaznaczę tylko, że to mozolne, delikatne zajęcie. Wymaga czasu i  doświadczenia.

8. Lubię delikatne cieniowanie, prawie niezauważalne. Takie, które dodaje głębi ale nie rzuca się w oczy. Po lewej stronie kompozycja przed cieniowaniem, po prawej z delikatnym tłem.

9. Doszłam do najnudniejszej części decoupage – lakierowania. Położyłam 6 warstw lakieru. Im więcej warstw lakieru, tym lepszy efekt.

 

Szczegóły związane z technika decoupage znajdziecie w wielu moich artykułach np.

Mam nadzieję, że podoba się Wam moja romantyczna skrzynia na drobiazgi 🙂

Pozdrawiam

Hania