Pamiętacie nadruki, prasowanki, sprzed lat, z amerykańskich paczek i niemieckich przesyłek? Cała podstawówka marzyła o koszulce z Myszką Miki. Marzyłam i ja.

Kilka tygodni temu poznałam zespół SPLASH (wirtualnie, ale to zawsze poznanie, prawda?). Podskoczyłam z radości na widok meloników, wąsów i retro klimatów. To coś dla mnie. Jak dziecko we mgle przeskakiwałam zakładki z informacjami, aby upewnić się w przekonaniu, że to nie jest wyższa szkoła jazdy, że sobie poradzę. Zakochałam się w nadrukach na nowo. Najlepsze jest to, że można je umieścić na dowolnym przedmiocie. Torebka, kosmetyczka, leginsy, spodnie, szalik, czapka. Nadruki można wykorzystać do dekoracji domu. Wyobraźcie sobie kanapę i nadrukowane na niej wąsy! Stare stylizowane krzesła i meloniki na ich oparciach. Lniany obrus z dekorami na rogach. Poduszki z ciasteczkami.

Koszulka to najprostsze rozwiązanie i pokaże Wam jak to zrobić.

KROK PO KROKU

1. Wybierz swój nadruk i miejsce nadruku. Sprawdź czy wszystko się zmieści, czy będzie dobrze wyglądało.

2. Zostaw na folii tylko te elementy, które chcesz przenieść na koszulkę. Pamiętaj o usunięciu elementów z kółek, literek, ogonków (patrz zdjęcie niżej).

3. Ułóż nadruk tak, aby folia znajdowała się na wierzchu. Na folie połóż kartkę papieru.

4. Rozgrzej żelazko do tem. 160-170 stopni.

5. Prasuj/podgrzewaj całość przez ok. 25 sekund. Jeśli nadruk jest większy i nie mieści się pod żelazkiem, prasuj na raty. 25 sekund jedna część, 25 sekund druga.

6. Delikatnie zdejmij folię. Połóż na nadruku kartkę i przeprasuj całość jeszcze raz.

Koniec filozofii

Po wąsach Miśkowych zamarzyłam o własnej, większej wersji. Wybrałam melonik.  Etapy jak wyżej opisane.

 

Melonik pojechał ze mną do Paryża. To była premiera.

Nie mogłam przestać i powstała kolejna wersja. Okularnik HAARTowy.

Na swoja kolej czekają kolejne wgrzewki. Będzie się działo.

GDZIE KUPIĆ: SPLASH SHOP 

CENY: Small: 100 x 55 mm 9 zł, Medium: 200 x 110 mm 14 zł, Big: 300 x 165 mm 19 zł

UWAGA: zespół SPLASH realizuje również autorskie projekty. Masz pomysł, stworzyłeś grafikę, napisz do nich. Wycenią, wykonają, wyślą.