Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na wielkanocne pisanki to jesteś we właściwym miejscu! Kocham tradycyjne malowanie jaj, zabawy woskiem i farbowanie łupinami cebuli. Przychodzi jednak taki moment, kiedy człowiek musi spróbować, czegoś innego. Musi, bo się udusi. Czas na zmiany. Czas na czarno – białe pisanki.

Pokażę kilka prostych sposobów dekorowania jajek. Kupiłam kilka styropianowych jaj. Paczka 10 szt. kosztuje 5-7 zł. Zamiennie możecie użyć wydmuszek lub drewnianych jaj.

pisanki diy

Pisanki DIY Z KORONKĄ

Z cienkiej, czarnej koronki wycięłam dekoracyjny kształt. Możecie przykleić jeden większy lub kilka mniejszych. Wszystko zależy od tego, jaką kupicie koronkę.

pisanki diy

Pisanki DIY z wąsami

To naprawdę prostsze niż się wydaje. Pomalowałam styropianowe jajo czarną farbą akrylową, do połowy. Możecie kupić farby akrylowe w sklepach dla plastyków lub Empiku. Możecie również użyć innych farb, nawet zwykłej plakatówki. Na krawędzi między białym i czarnym kolorem przykleiłam satynową czarną tasiemkę. Dzięki temu nie widać mojej nieidealnej krawędzi. Z czarnego filcu wycięłam wąsy. Wystarczy złożyć filc na pół, wyciąć połowę wąsów i rozłożyć. W ten sposób uzyskamy dwa identyczne wąsale. Przyklejamy wąsy klejem i rysujemy czarnym, zwykłym flamastrem dwie kropki imitujące oczy.

pisanki diy

Pisanki  W KROPKI

Do zrobienia kropek wykorzystałam zwykły długopis z płaska końcówką. Możesz użyć również ołówka z gumką. Końcówkę smarowałam czarna farbą i przyciskałam do jajka. Powstały idealnie okrągłe kropki.

Pisanka Z KOKARDĄ

Banalnie prosta dekoracja. Wystarczy satynowa cienka tasiemka. Przykleiłam ją na środku jajka i zawiązałam kokardę.

Pisanki z guzikami

Pomalowałam styropianowe jajo czarną farbą akrylową. Na środku przykleiłam bawełnianą tasiemkę z cekinami. Na łączeniu końcówek taśmy przykleiłam czarny, dekoracyjny guzik.

pisanki diy

Od dwóch dni zachwycam się moim czarno – białym ZESTAWEM. Niezbyt skromne zachowanie, ale uważam, że jest wyjątkowy. Elegancki i zabawny. Zaskakujące połączenie.

W pół godziny możecie wykonać taki zestaw. Wyciągnijcie z szafy guziki, tasiemki, koronki. Wykorzystajcie rzeczy, które macie w domu. Jajka można ozdobić na wiele sposobów. Narysujcie zwykłe paski lub przyklejcie konfetti. Wystarczy na białym jajku narysować oczy i wąsy a świąteczne pisanki nabiorą nowego blasku. Nie macie tasiemek? W każdej bluzce są tasiemki do zawieszenia ubrania na wieszaku. Możecie je wykorzystać. Nie macie guzików? Na pewno znajdziecie nieużywany sweter, z którego możecie je odciąć. Przewiążcie jajko kolorową sznurówką lub przyklejcie miniaturki Waszych zdjęć. Chciałabym pokazać Wam te wszystkie pomysły, ale brakuje mi czasu. W tym roku tylko opis. W przyszłym obiecuje więcej kursów wielkanocnych!

pisanki DIY


Jeśli zainspirowałam Cię do działania, napisz o tym. Każdy Wasz głos jest dla mnie cenny. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, jeśli Cię zainteresował – powiedz o HAART znajomym. To najlepsze „dziękuję”, jakie możesz mi sprawić : )

pozdrawiam

Hania