W Paryżu spędziliśmy kilka dni. Po wielogodzinnym zwiedzaniu wracaliśmy do hotelu, na Montmartre. Wybraliśmy dzielnicę otoczoną artystyczna przeszłością (od van Gogha przez Picassa do Chopina). Malowniczą dzielnice z historycznym Moulin Rouge.

Montmartre

MOULIN ROUGE

Najsłynniejszy kabaret Paryża. Działając od 1889 roku jest jednym z obowiązkowych punktów Paryża. Nie zaglądaliśmy do środka. Jako wzorowa matka  uznałam, że Szymek ma jeszcze czas na kontakt z gołymi babami : ) Z zewnątrz nie robił oszałamiającego wrażenia,  ale to przecież „historyczne” miejsce i  nie mogliśmy sobie odpuścić tego widoku. Poza tym mieszkaliśmy 15 minut spacerowych od Moulin Rouge.

Montmartre

Bazylika Sacré Cœur na Montmartre

Na szczycie Montmartre znajduje się Bazylika Sacré Cœur (Bazylika Najświętszego Serca). Otwarta codziennie w godzinach 7.00-23.00. Pogoda nie była łaskawa i na wzgórze wdrapywaliśmy się z parasolem. Z góry zjechaliśmy kolejką i zaszyliśmy się w małych uliczkach dzielnicy.

MontmartreMontmartreMontmartreMontmartreMontmartre MontmartreMontmartre Montmartre

Uliczki Montmartre wypełniają małe sklepiki. Znalazłam kilka miejsc z antykami, które najchętniej zapakowałabym do podróżnej torby i zabrała do domu.

 MontmartreMontmartreMontmartre

Chciałabym pokazać jeszcze kilka odsłon Paryża.  Miasta widzianego naszymi oczami. Pokazałam już WIEŻĘ EIFFLAKATEDRĘ. Kolejne cierpliwie czekają w szufladzie.

 Pozdrawiam wszystkich fanów Paryża : )

Hania