Mam specjalną teczkę na deszczowe dni. Teczkę pełną pomysłów na kreatywne zabawy. Teczkę z wydrukami i odręcznymi notatkami. Teczkę do zadań specjalnych.

haart cyrk 1

W mojej teczce zamieszkał Joel Henrigues, a właściwie jego pomysły DIY. Pisałam już o MADE BY JOEL <link> i szczerze polecam tą stronę. Kopalnia pomysłów i gotowe pliki do pobrania.

W deszczową sobotę bawiliśmy się w CYRKOWE PRZEDSTAWIENIE. Podstawą jest wydrukowanie rysunków Joela Henriguesa. PLIK do POBRANIA <kliknij>

haart cyrk 2

Później kolorowanie. Tym razem wybraliśmy plakatówki. Szymek lubi farby, bo jak prawie każde dziecko, uwielbia zabawy z wodą. Moim zadaniem było kolorowanie detali. Szymek zajmował się większą płaszczyzną.

haart cyrk 3

Wycinanie. Szymek lubi zabawy nożyczkami i jak zawsze, kilka postaci nie przetrwało tego procesu 🙂 Na szczęście mieliśmy po kilka wersja każdego elementu.

haart cyrk 4

Ustawiliśmy cyrk a Szymek oświadczył, że przygotuje przedstawienie. Naszym (moim i Pana HAART) zadaniem było głośne klaskanie.

haart cyrk 5

Dostaliśmy nawet kilka postaci, które miały odwiedzać cyrk i zadawać podstawowe pytania, „kiedy będzie przedstawienie”, „ile kosztuje bilet”, „kto wystąpi”?

haart cyrk 6

To prosta zabawa DIY i szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tak dużego zainteresowania Szymka. Wracał do wycinanek, urządzał nowe przedstawienia, pokazywał robotom, co potrafi pan z piłeczkami itp. Cieszę się, że lubi takie klimaty i podziwiam jego wyobraźnię.

haart cyrk 8 haart cyrk 7

Mam nadzieję, że Cię zainspirowałam 🙂 Miłej zabawy! Jeśli masz ochotę na więcej pomysłów DIY, zapraszam do obejrzenia innego naszego wpisu z pomysłami z Made by Joel <kliknij>

Hania