Mrożona kawa to idealne rozwiązanie na letnie popołudnie. Moja musi być z mlekiem i łyżeczką cukru. Zimna, aromatyczna i ładnie podana. Świetne rozwiązanie na spotkania z przyjaciółmi i leniwe poranki na tarasie z książką.

Zajrzyjcie na moją tablicę pinterest mrożona kawa >klik<,  gdzie zebrałam kilkanaście ciekawych kawowych pomysłów. Przepisy na kawy waniliowe i z dodatkiem likieru, słodkie i raczej poważne, w słoikach i wysokich szklankach. Dodając tablice HAART do obserwowanych, będziecie na bieżąco z moimi inspiracjami. Polecam również filmik p. Beaty z Lawendowego Domu >klik<  Zobaczycie jak w prosty sposób, terapią szokową, wykonać kawę mrożoną.  Moja dzisiejsza mrożona kawa jest w kostkach.  Zapraszam na szybkie DIY.


Mrożona kawa – potrzebne produkty:
  • Kawa
  • Woda
  • Mleko
  • Cukier

mrozona kawa 2a

 

Zaparzyłam moja ulubiona mieloną kawę. Możecie to zrobić w ekspresie lub zaparzyć w dzbanku. Jeśli wolicie kawę rozpuszczalną – zaparzcie ją w tradycyjny sposób. Osobiście wolę mieloną, jako produkt mniej przetworzony. Posłodziłam kawę, bo choć nie słodzę herbaty i innych napojów, to uwielbiam kawę z cukrem. Zostawiłam kawę na pół godziny, aby wystygła. Zalałam pojemnik do kostek lodu chłodną kawą i wstawiłam do zamrażalnika.

Po dwóch godzinach wyjęłam kostki i wrzuciłam do szklanki. Zalałam chłodnym mlekiem. Po kilku minutach topiące się kostki kawy zmieniły kolor mleka na ciemniejszy. Aromat kawy stopniowo przenikał … a ja rozpływałam się z rozkoszy.


mrozona kawa 3

DODATKI. Do kawy możesz dodać swoje ulubione dodatki. Odrobina cynamonu całkowicie zmieni napój. Możesz dodać likier, brandy lub rum. To raczej pomysł na popołudniowe spotkania.  Gałka ulubionych lodów to już czysta rozpusta, ale przecież od tego jest lato!

mrozona kawa 4

Warto w lodówce trzymać pełne pudełeczko mrożonej kawy w kostkach. Jeśli zaskoczą Cię niespodziewani goście, wyjmiesz z lodówki kostki, zalejesz mlekiem, wrzucisz słomkę i zaprosisz przyjaciół na chłodny napój. Perfekcyjna Pani Domu z pewnością pochwali naszą przezorność : )

mrozona kawa 5

Jeśli masz ochotę pokazać u siebie moją mrożoną kawę w kostkach, zapraszam do pobrania zdjęcia. Pamiętaj o podaniu linku do mojej strony www.haart.com.pl 

mrozona kawa 6