Banany w czekoladzie to prosty i szybki deser. Jeden z tych, z którym każdy sobie poradzi. Za kilka dni wyruszamy na „długi sierpniowy weekend” i jak większość Polaków będziemy odpoczywać, grillować i celebrować wspólne chwile. Banany w czekoladzie idealnie pasują na letnie przyjęcia w ogrodzie. Nie potrzebujecie talerzyków ani sztućców. Przygotowanie zajmie 15 minut a efekt jest świetny. Dzieci uwielbiają desery na patyku, więc jeśli na Waszych przyjęciach będą maluchy, to banany w czekoladzie sprawdzą się znakomicie.

banany w czekoladzie (7)

Składniki –  banany w czekoladzie:
  • 4 dojrzałe banany
  • Tabliczka czekolady
  • Orzechy
  • Wiórki kokosowe
  • Patyczki do lodów
  • Wstążeczki
Kilka słów dotyczących składników:
  • CZEKOLADA – może być czarna (najzdrowsza), mleczka lub biała. Wszystko zależy od tego, jaka lubicie. Wybierając ciemną dobierzcie jasne posypki. Wybierając białą zastosujcie ciemne posypki (np. tartą czekoladę lub rodzynki).
  • ORZECHY – wybrałam nerkowca, ale można użyć laskowych, włoskich, arachidowych.
  • WIÓRKI KOKOSOWE – można zastąpić brązowym cukrem, płatkami migdałów, pokruszonymi herbatnikami.

banany w czekoladzie

KROK PO KROKU

Banany włożyłam na pół godziny do lodówki. Dzięki temu są twarde i łatwiej nakłada się czekoladę. Obrałam i każdy przekroiłam na dwie części. Wbiłam patyczki ze wstążeczkami. Zamiast patyczków możecie zastosować wykałaczki lub małe widelce.

banany w czekoladzie (2)

Przygotowałam wiórki kokosowe i orzechy. Orzechy pokroiłam na małe kawałki tak, aby trzymały się czekolady.

banany w czekoladzie (1)

Roztopiłam tabliczkę czekolady w wodnej kąpieli. Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, co oznacza „kąpiel wodna”. W garnku zagotowałam pól litra wody. Wyłączyłam gaz i na wierzch garnka postawiłam metalową miskę, w której znajdowała się czekolada. Miska nagrzała się od parującej wody i roztopiła czekoladę. Trzeba pamiętać o mieszaniu. Polałam pierwszy kawałek banana roztopioną czekoladą i posypałam wiórkami kokosowymi.

banany w czekoladzie (3)

 Tak samo zrobiłam z pozostałymi kawałkami posypując raz orzechami, raz wiórkami.

banany w czekoladzie (4)

Ustawiłam banany w czekoladzie na ozdobnym talerzu.

Do przyjścia gości proponuję trzymać deser w lodówce.

banany w czekoladzie (6)


Kilka pomysłów z bloga:

Mrożona kawa w kostkach

Kostki lodu z owocami

Przekąski z arbuza

Cynamonowe paluszki


Jeśli masz ochotę pokazać u siebie moją propozycje bananów w czekoladzie,  zapraszam do pobrania zdjęcia umieszczonego poniżej. Pamiętaj o podaniu linku do mojej strony www.haart.com.pl

banany w czekolarze kolaż