Wstaję rano w naszej wiejskiej chacie. Piję kawę i leniwie patrzę przez okno. Ciepło, cicho, miło. Jadę rowerem po bułki. Sielanka…

rowerem przez Podlasie (5)

Ne zawsze mi się chce. Nie zawsze mamy czas. Nie zawsze jest pogoda. Tym razem się udało : ) Pan HAART zaplanował rowerową wycieczkę. Wyznaczył trasę i przygotował sprzęt. Szymek od rana przypominał wszystkim, że to właśnie TEN dzień. Pakował plecak, czyścił kask, wybierał przekąski. Cały dzień pod hasłem „WYCIECZKA”. Rodzice wiedzą, co to znaczy… Modliłam się o dobrą pogodę, bo najgorszą rzeczą na świecie są niespełnione marzenia maluchów.

rowerem przez Podlasie (1) rowerem przez Podlasie (2) rowerem przez Podlasie (3) rowerem przez Podlasie (4)

Przejechaliśmy 15 km. Były obowiązkowe przystanki z bułą i sokiem w ręku, ucieczki przed wiejskimi psami i leśne spacery. Czas spędzony tylko we troje i nasze małe tajemnice.

rowerem przez Podlasie (6) rowerem przez Podlasie (7) rowerem przez Podlasie (8) rowerem przez Podlasie (9)

Podlasie jest piękne i naturalne. W małych miasteczkach i wioskach znajdziecie stare drewniane domy. Wyjątkowe, pięknie zdobione, często zniszczone i zapomniane. Każdy dom jest inny i każdy ma swoją historię. Przy okazji polecam pomysł BABY NA WSI, która zainicjowała stworzenie wirtualnej mapy drewnianych chałup, które zachowały się w różnych częściach Polski. Mam nadzieję, że powstanie WIRTUALNY SKANSEN.

Oto apel BABY NA WSI:

„Apeluję, odwołuję się do Waszej wrażliwości, uczuć i wszystkiego, co na Was działa i w końcu proszę Was bardzo – wysyłajcie na babanawsi@gmail.com zdjęcia wszystkich napotkanych wiejskich drewnianych chałup z krótkim opisem, wszystko, co o niej wiecie, albo, chociaż miejsce, w którym się znajduje. Jeśli widzicie, że niektóre mają gospodarzy, nie bójcie się zapukać i porozmawiać. Mogą powiedzieć nam coś szczególnego, a historia tego domu nabierze zupełnie innego znaczenia. Ratujmy je, chociaż w ten sposób. Będziemy je umieszczać pod jednym szyldem  i wydaje mi się, że dzięki temu w pewnym sensie je uratujemy.”

Obiema rękami, nogami i głową podpisuję się pod tą inicjatywą.

rower Podlasie (10) rower Podlasie (11) rower Podlasie (12) rower Podlasie (13) rower Podlasie (14) rower Podlasie (15) rower Podlasie (16) rower Podlasie (17) rower Podlasie (18) Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie, odwiedzimy kilka wiosek. Szymek z radością wspomina rowerowe wycieczki a to dla nas dodatkowy motywator. W przyszłym roku będzie już jeździł swoim rowerem a nie jak turysta, w foteliku. Na razie jeździ za wolno i nasze trasy są dla niego za długie. Wszystko przed nami : )


Wszystkich fanów rowerowych wycieczek odsyłam na blog Łukasza – ROWEROWE PORADY.  Łukasza poznałam na warsztatach Och My Blog (relacja Asi z warsztatów) i zachwycił mnie swoją pasją. Zapewniam, że odpowie na każde Twoje pytanie, jeśli tylko będzie dotyczyło rowerów : )

Pozdrawiam

Hania