Skrzynia w prezencie ślubnym – taki miałam pomysł! To nie jest zwykła skrzynia. To skrzynia z przeszłością. Pełna tajemnic i życiowych doświadczeń. Przez lata dźwigała jabłka w jednym z podlaskich sadów. Na starość zamieszkała w pięknym warszawskim salonie.

Skrzynie przygotowałam na prośbę Ani, która nie miała pomysłu na ślubny prezent. Rozmawiałyśmy o moich projektach, pomysłach, planach. Jak zwykle się rozgadałam o starych zapomnianych przedmiotach, o tym, że można je cudownie wskrzeszać i wprowadzać do naszych domów. Pochwaliłam się skrzyniami po jabłkach, które odnalazłam w białostockim garażu i tak narodził się pomysł ŚLUBNEJ SKRZYNI z DEDYKACJĄ.

Na drewnianych deskach umieściłam zdjęcie młodej pary i datę ślubu. Pamiątka na lata. Ania wypełniła ją polskimi jabłkami i zaniosła na ślub. Trochę niekonwencjonalnie, ale z wyczuciem i sercem. Na pewno została zapamiętana! Prezent spodobał się młodej parze i to dla mnie najważniejsza informacja ; )

skrzynia DIY prezent ślubny (1)

Skrzynia w stylu shabby chic

Bielona, postarzana, w stylu shabby chic. Można ją wypełnić książkami lub czasopismami. W sypialni dzielnie pomieści kolorowe poduszki i koce. W kuchni wyeksponuje wina a w dziecięcym pokoju zabawki. Przedmiot wielofunkcyjny : ) ale wyjątkowy! Przygotowany dla wybranej pary, niepowtarzalny.

skrzynia DIY prezent ślubny (2) skrzynia DIY prezent ślubny (3)

Efekt szarości na brzegach uzyskałam pastą Annie Sloan ale o tym opowiem dokładnie w kolejnych notkach. Pokażę, jak przebiegał proces odnawiania, jakich materiałów użyłam i gdzie można je kupić. Opowiem o współpracy, z której strasznie się cieszę i zdradzę plany na przyszłość. Brzmi tajemniczo? Tak właśnie miało być : )

 skrzynia DIY prezent ślubny (5) skrzynia DIY prezent ślubny (6)


Masz ochotę na więcej pomysłów? Zapraszam na mój profil Pinterest. Zachęcam do OBSERWOWANIA, dzięki temu będziesz na bieżąco z moimi inspiracjami.


Na blogu znajdziesz inne, ciekawe  wpisy poświęcone ratowaniu staruszków.

  • Tu >klik< możesz zobaczyć przemianę obdrapanej szafy w wytworną witrynkę.
  • Tu >klik< dekorację wiszącej witrynki.
  • A tu >klik< i tu >klik<  pomysł na wykorzystanie starych słoików.

Życzę Ci duuuużo inspirujących pomysłów!
Pozdrawiam
Hania