Za kilka dni siądziemy przy wigilijnych stołach, złożymy sobie życzenia i otworzymy prezenty. Nasze domy zakwitną lampkami, a zapach pierników będzie się unosił nad każdą choinką. Przygotowania do świąt obejmują również dekorowanie domu i w tym postaram się Wam pomóc. Przedstawiam kilkadziesiąt pomysłów na świąteczne dekoracje.


CZERWIEŃ

Czerwień to świąteczny kolor. Wystarczy kilka drobnych pomidorowych dodatków i wnętrze zmienia klimat. Kubki, filiżanki, koce, poduszki, wazony, zawieszki.  (Przykłady:  1, 2, 3, 4).

 


BOMBKI

Najprostszą dekoracją są bombki. Wystarczy ułożyć kilka w dekoracyjnej misie lub na paterze i już. Lubię powiesić kilka w oknie lub na drzwiach.  (Przykłady:  wiszące, bombki).


LAMPKI

Moja ulubiona dekoracja. Wystarczy zawiesić na lustrze lub ramie obrazu, podwiesić pod sufitem lub wrzucić do wielkie słoja po ogórkach. Można również postawić duży drewniany konar i owinąć go lampkami. (Przykłady: choinka )

 


WSTĄŻECZKI

Kolorowe wstążeczki idealnie pasują do świątecznych dekoracji. Wystarczy na patyku zawiązać kilka pasków.

zawieszki na choinkę DIY HAART (10)


ŚWIECE

Świece = romantyczny klimat (nie tylko w święta). Proponuję ustawić kilka świec, jedna obok drugiej, wysypać kilka kryształków lub położyć kwiaty z materiału. Świeczki można umieścić w kieliszkach lub na talerzykach. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie świeczek w skórkach LIMONEK. Wystarczy odciąć górę limonki, usunąć wnętrze, wypełnić do połowy plasteliną, papierem lub innym wypełniaczem i wstawić małą świeczkę.


 SZOPKA

Drewniana lub z papieru, poważna lub zabawna. W skrzynce po jabłkach, pomalowanej na biało można ustawić kilka figurek i już mamy szopkę ; ) Można też przygotować wersję tylko ze zwierzątkami (środkowe zdjęcie) lub klasycznie jak na trzecim zdjęciu. (Zdjęcia od lewej: 1, 2, 3). Przy okazji zapraszam do obejrzenia NASZEJ SZOPKI z papieru.


 DREWNIANA CHOINKA

Od kilku lat planuję wykonanie drewnianej choinki, ale zawsze brakuje czasu. Wierzę, że w przyszłym roku się uda ; )  Przykład drewnianej choinki.

 


PATYKI

Uwielbiam dekoracje z patyków. Tanie, proste i eko. Wystarczy ułożyć kilka patyków obok siebie, pomalować, związać  i już mamy choinkę.

Dekoracje świąteczne z patyków HAART DIY


 POD SUFITEM

Wiszące dekoracje to pracochłonne zadanie, ale chcę Wam pokazać również takie pomysły. Najlepiej sam żyrandol ozdobić bombkami lub gałązkami świerku. Można również podwiesić pod sufitem drewniany konar, do którego wcześniej przyczepicie pierniki, szyszki i zawieszki.

 


  SERWETNIK

Świąteczny stół nie może się obyć bez serwetek i małych dekoracji. Polecam proste rozwiązania: ułożenie pachnącego piernika lub wycięcie z tekturki choinki.


Skrzydła Anioła

Bardzo ciekawa dekoracja. Romantyczna, delikatna, wzruszająca. Skrzydła z papierowych talerzyków. Brzmi nieprawdopodobnie, ale zapewniam, że to prawda. Sprawdźcie na blogu Cat-arzyna, jak można je wykonać.  Autorka pokazuje, krok po kroku, etapy tworzenia dużych skrzydeł, które postawiła na kominku.  Skrzydła można również wykonać z filtrów do kawy. Na blogu Thoughts From Alice  możecie zobaczyć kurs krok po kroku.


MECH

Stroiki z mchem uważam za najpiękniejsze. Przypominają mi moje dzieciństwo i ręcznie robione dekoracje. Piękne naczynie, mech i kilka szyszek. Prosto i wyjątkowo. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie foremek do ciastek. Do foremki wkładamy mech, ściskamy tak, aby po wyjęciu stanowiły zwartą masę. Przykład wianka z mchu.

 


 Szyszki

Naturalna i piękna dekoracja. Świetna do ozdabianie  lampionów,  choinkowych zawieszek i  stroików. Idealny dodatek do prezentów.


 PAPIER

Taki materiał, z którego można wyczarować wyjątkowe dekoracje. Papierowe girlandy, choinki, bombki. Nie trzeba kupować drogich  arkuszy w sklepach dla artystów. Polecam wydrukowanie dekoracyjnych wzorów i zabawę z nożyczkami : ) Dokładny opis krok po kroku jak wykonać bombki z papieru znajdziecie TU.


 MASA SOLNA

Czytelnicy HAART wiedzą, że uwielbiam zawieszki z masy solnej. Tu możecie przeczytać jak je przygotować i ozdobić DEKORACYJNE ZAWIESZKI.


 PIERNIKI I CIASTECZKA

Bożonarodzeniowe wypieki można ciekawie ozdobić. Uwielbiam renifery i bałwanki. Na świątecznym stole można postawić wielki słój z piernikami lub powiesić je na choince. Przy okazji polecam przepis na świąteczne trufle. 


 Drzwi

Nie zapominajmy o drzwiach frontowych. To wizytówka domu. Lubię proste dekoracje, jak na zdjęciu po prawej stronie. Zawsze sprawdzają się czerwone dodatki i choinki. Można postawić imitacje prezentów, a nawet czerwone kalosze. (Przykład  świątecznej dekoracji drzwi.

 


 

Mam nadzieję, że Was zainspirowałam!

Spokojnych, rodzinnych ŚWIĄT!

Hania