Uchwyt DIY to pomysł Pana HAART. Powiem więcej – to pomysł i wykonanie Pana HAART! Oboje nie lubimy firanek, ale w romantycznej sypialni nie mogło ich zabraknąć. Wybrałam delikatne, jednolite, bez dodatkowych atrakcji i wzorów. Mogłam swobodnie szaleć z upinaniem (drapowaniem). Zrezygnowaliśmy z zasłon, bo firanki spełniają ich funkcję. W oknach zamontowaliśmy kremowe rolety, które dzielnie odgradzają nas od sąsiadów.

Planowałam kupić metalowe uchwyty do firan, ale Pan HAART  powiedział magiczne „mam pomysł” : ) Pokazał kilka drewnianych kołków, które zostały z paneli ściennych (niżej znajdziesz informację, gdzie można je zobaczyć) i  przyłożył do wiszących już firanek. Nie byłam pewna tego pomysłu, ale gdy już zostały zamontowane,  pokochałam bez pamięci. Cudowny pomysł!

Pokażę jak samodzielnie wykonać uchwyty do upinania firan. Potrzebujesz tylko 3 materiałów, a wykonanie zajmie 10 minut. Do dzieła!


Potrzebne materiały
  • plastry drewna
  • długie metalowe wkręty
  • klej

Uchwyt  DIY wykonanie krok po kroku
  • Wkręć w ścianę długi metalowy wkręt. Nasz miał ok. 12 cm, z czego ok. 4cm wkręciliśmy w ścianę.
  • Przygotuj drewniane plastry. Mieliśmy ułatwione zadanie, bo wykorzystaliśmy plastry z obudowy kominka. Tu >klik< możesz zobaczyć nasz pomysł na drewniane panele wokół kominka i poznać adres producenta. Możesz pociąć na plastry drewniany pieniek lub kupić drewniane podkładki pod kubki. Gdzie kupić? np. tu >klik<  lub tu >klik< lub tu >klik<.
  • Mocnym klejem przyklej drewniane koło do wkręta. Powierzchnia przyklejania jest niewielka (główka wkręta), więc musisz zastosować dobry, mocny klej. Użyliśmy stolarskiego kleju, ale dobrze sprawdzą się kleje tupu kropelka.

HAARTHAART

  • Plastry możesz polakierować lub zostawić surowe drewno.
  • Metalową część wkrętu możesz owinąć satynową tasiemką. Miałam plan ukrycia w ten sposób wkrętów ale kilku odwiedzających wybiło mi ten pomysł z głowy. „Daj spokój, tego zupełnie nie widać”.

Firankę ułożyłam luźno na uchwycie. Nie związywałam, nie dawałam dodatkowych dekoracji. Uznałam, że sam drewniany dekor wystarczy. W prostocie siła.

.com.pl

Uchwyty umieściliśmy w bielonej sypialni. To moja oaza, moje ulubione miejsce. Głównym elementem sypialni jest drewniany zagłówek (zobacz wpis) a pozostałe elementy dzielnie mu towarzyszą. Dekoracje toną w bieli i błękitach a małe  drewniane uchwyty okazały się ciekawym dodatkiem.  Prawie niezauważalne, a jednak BARDZO WYJĄTKOWE.

uchwyt DIY do firan Rozmantyczna sypialnia

Tak na marginesie: jak nazywać takie uchwyty? Rozety, uchwyty, haczyki?

Miałam problem z ładnym nazwaniem „tego czegoś” do układania firan.

Macie jakiś pomysł?