Co roku przed świętami przygotowuję kartki świąteczne dla najbliższych. Wyciągam pudełka z kolorowymi papierami, wstążeczki, guziki. Drukuję kolorowe napisy, rozsypuję brokat, doklejam drobne elementy. Pracochłonne zadanie, ale sprawia mi wielką przyjemność.

Standardowo chcę Was zachęcić do prac ręcznych : ) Większość odpowie: nie potrafię, mam dwie lewe ręce, to nie dla mnie. Przygotowałam NAJPROSTSZE na świecie kartki  świąteczne i  pokażę, krok po kroku, jak je wykonać. Potrzebujecie tylko kartkę, guziki, klej i flamaster. Zapewniam – poradzicie sobie!

kartki świąteczne Aniołek HAART


Potrzebne materiały:
 • kartka grubszego papieru. Biały lub kolorowy, do kupienia w każdym sklepie papierniczym. Cena za arkusz – 0,5 zł. Można również kupić gotowe, złamane na pół kartki, które sprzedawane są w zestawach z kopertami (EMPiK).
 • klej, nożyczki i flamaster (zamiennie cienkopis lub zwykły długopis)
 • kolorowe guziki
 • wydruk „Wesołych Świąt” lub „Merry Christmas”. W opisie krok po kroku zamieściłam link z informacją jak i skąd można pobrać omawiane napisy.

Kartki świąteczne z guzikami krok po kroku
 • Wydrukuj napis „Merry Christmas”. Na moim profilu Pinterest >klik< znajdziecie kilkanaście projektów świątecznych napisów. Wystarczy je wydrukować i wyciąć.

kartki Świąteczne DIY 1

 • Kartkę złóż na pół tworząc kartę.
 • W prawym górnym rogu karty przyklej napis.
 • Wybierz kilka kolorowych guzików i ułóż je na kartce. Chodzi o to, aby rozłożyć je na różnej wysokości.

kartki świąteczne DIY 2

 • Dorysuj pionowe linie.
 • Przyklej guziki do karty i  poczekaj aż klej wyschnie.
 • Dorysuj kokardki przy guzikach.

Kartki świąteczne z guzikami wiedziałam wielokrotnie. To popularny pomysł, powielany przez wiele osób. Jest prosty i efektowny.Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Kartki świąteczne DIY 3


Kartki świąteczne z filcowymi bombkami

Podobnie można przygotować kartki z filcowymi bombkami. Zamiast guzików, wytnij małe koła z filcu (filc do kupienia w sklepach papierniczych, arkusz ok. 2-3 zł). Pozostałe etapy tworzenia są takie jak w kartkach z guzikami.

kartki świąteczne DIY z filcemFILC kartki świąteczne DIY


Kartki świąteczne z choinką z papieru

Na koniec pomysł na wykorzystanie czasopism. Wytnij z gazet kolorowe paski. Najlepiej sprawdzają się pisma kobiece, pokazujące modę i dekoracje domu. Znajdziesz w nich zdjęcia pięknych wzorzystych sukienek lub kolorowych dywanów. Takie elementy idealnie sprawdzą się w wesołej choince. Paski przytnij od najdłuższego do najmniejszego i przyklej do karty. Doklej napis „Merry Christmas” i już : ) Możesz jak na moich zdjęciach przetrzeć krawędzie błękitną farbą.

kartki świąteczne DIY


Mam nadzieję, że docenicie moje PROSTE projekty świąteczne. Starałam się jak mogłam, aby nie były zbyt skomplikowane. Pominęłam małe elementy, cieniowanie, przestrzenne dodatki. W kartkach świątecznych najważniejsze są intencje. Ręcznie wykonane kartki niosą szczególna wiadomość, nawet jeśli nie są idealne. Pokazują, że poświeciliśmy swój cenny czas na przygotowanie wyjątkowych życzeń. Prosto z serca.

Wesołych Świąt! : )