Dzisiejszy temat –  pakowanie prezentów DIY. Podzielę się z Wami nowymi pomysłami na kreatywne dekoracje prezentów. Wybrałam proste rozwiązania, aby każdy sobie poradził. To w jaki sposób zapakujemy prezenty jest równie ważne jak sam prezent (moja teoria prezentowa) : )

Polecam szary papier do pakowania i wesołe dodatki. To zawsze się sprawdza. Połączenie surowych materiałów i bogatych tasiemek. Zachęcam również do wykorzystania materiałów, które macie w domu. Torebek do pakowania kanapek, pudełek po butach, tkanin, serwetek. Wystarczy dokleić wesołe świąteczne zdjęcie, zawiązać tasiemkę i zwykła śniadaniowa torebka staje się wyjątkowym opakowaniem. Pudełka po butach możecie okleić kolorowym papierem i zmienią się nie do poznania. Nieforemny prezent wystarczy położyć na kwadratowym kawałku tkaniny, zawiązać rogi i przyczepić kokardę.

Tyle teorii, a teraz zdjęcia i opis krok po kroku : )


1. Wełniany woreczek prezentowy

Uwielbiam przerabiać niepotrzebne rzeczy i cieszyć się ich nowym życiem. Lubię domowy recykling i  dlatego przedstawiam woreczek prezentowy z rękawa miękkiego swetra. Brzmi niedorzecznie ale musicie przyznać, że dobrze wygląda : )

Przygotowanie zajmuje dosłownie 5 minut. Wystarczy odciąć rękaw swetra, zszyć na dole, włożyć prezent i zawiązać satynową tasiemkę. Takie woreczki idealnie pasują do prezentów, które ciężko zapakować w papier (nierówne kształty, miękkie).

pakowanie prezentów woreczek ze swetrapakowanie prezentów Woreczek 1pakowanie prezentów woreczek 2pakowanie prezentów woreczek 3


2. Prezent w koronkach

Uwielbiam koronki. Zarówno bawełniane jak i syntetyczne. Pięknie wyglądają na zwykłym szarym papierze. Wystarczy owinąć koronką i zawiązać cienkim sznureczkiem.

pakowanie prezentów koronka Before Afterpakowanie prezentów koronka 2apakowanie prezentów koronka 3


3. Bombki

Bardzo prosta dekoracja a jednak inna od zwykle widzianych. Bombki dobrze wyglądają nie tylko na choince. Do dekoracyjnej tasiemki przywiąż bombki i połóż pod choinką.

pakowanie prezentów bombki HAART

 4. Prezent z grubym sznurem

Sznur, który widzicie na zdjęciach powstał z bawełnianej koszulki. Pocięłam ją na paski i zaplotłam warkocz. Nietypowa dekoracja  i takie lubię najbardziej.

pakowanie prezentów sznurek 2


Zapraszam również  do przeczytania zeszłorocznego wpisu o pakowaniu prezentów, w którym pokazałam jak:

5. ozdobić prezenty wycinankami

6. podpisać prezenty zdjęciami

7. ubrać pudełka z ciepłe swetry

8. zawiązać cekinowe kokardy

9. postawić wesołe stempelki

Zdjęcia i szczegółowy opis krok po kroku znajdziecie w zeszłorocznym wpisie. Postanowiłam nie kopiować zdjęć, ale zapewniam, że to ciekawe pomysły : ) Mam nadzieje, że polubicie moje pomysły i skorzystacie z nich przy najbliższej okazji.

Pozdrawiam świątecznie

Hania