Odnawianie pieca kaflowego to duże wyzwanie. Zamawiasz fachowca (zduna), czekasz pół roku i płacisz kilka tysięcy złotych. Tak to zazwyczaj wygląda. Jeśli piec wymaga porządnej renowacji, nie masz wyjścia. Bez zduna sobie nie poradzisz. Jeśli jednak chodzi jedynie o jego wygląd (kolor, pękające fugi, plamy, brzydkie drzwiczki), możesz zrobić to co my : ) Zapraszam!

Pół roku temu opublikowałam wpis pt. CZYM POMALOWAĆ PIEC? Pokazałam nasz piec przed odnawianiem, ze wszystkimi skazami, zabrudzeniami i plamami. Pokazałam również jaką farba pomalowaliśmy piec i jaki był koszt całej operacji. Przeczytaj ww. wpis.

Obiecałam, że pokażę piec w odnowionym wnętrzu i opiszę jak się sprawuje w okresie grzewczym. Nasza metamorfoza polegała nie tylko na pomalowaniu pieca, ale również na wymianie żeliwnych drzwiczek. Kupiliśmy szklane drzwi i uważam to za jeden z lepszych pomysłów. Panie HAART, dziękuję :*

Odnawianie pieca kaflowego

Od listopada paliliśmy w piecu kilkadziesiąt razy. Używaliśmy drewnianych kołków.

  • Farba dobrze się trzyma.
  • Nie zauważyłam odprysków ani przebarwień.
  • Nie zmienia konsystencji.
  • Nie wydziela żadnych zapachów gdy piec jest rozgrzany.

Planujemy zamówić metalową podkładkę, którą położymy przed drzwiczkami. Musimy zabezpieczyć podłogę przed ogniem i kawałkami drzewa.  Szukamy również zestawu kominkowych akcesoriów. Przy okazji, jeśli możecie polecić jakiś zestaw, będę wdzięczna.

Odnawianie pieca kaflowego

Piec jest idealnym dopełnieniem naszej bielonej sypialni, a szklane okno i widok palących się konarów rozmiękcza me kobiece serce. Siedzę z kubkiem ciepłej herbaty i patrzę…

logo_aboutme