Skrzynka po jabłkach dostała nowe życie. Życie piękne, wytworne, salonowe. Pokażę jak w prosty sposób odnowić skrzynkę po jabłkach. Opiszę krok po kroku wszystkie etapy przemiany i zdradzę, jakich użyłam produktów. Zapraszam

Skrzynka po jabłkach Stare skrzynie znalazłam w garażu. Prawdziwe staruszki mające za sobą ciężką pracę w białostockim sadzie. Dźwigały jabłka przez wiele lat, marzły zimą, żyły samotnie. Zapracowały na godną emeryturę w ciepłym salonie ; )

Postanowiłam je przemalować i podkreślić ich wyjątkowość. Bez ferii barw, krzykliwych dodatków, brokatów. Klasycznie i wytwornie, w bielą w roli głównej.

Skrzynki były w dobrym stanie. Trochę brudne i obdrapane, ale nadal solidnie zbite i wytrzymałe. Nie wymagały ciężkiego sprzętu ani szpachlowania.


Krok po kroku odnawianie skrzynki

Całą skrzynię przetarłam papierem ściernym i pomalowałam białą farbą akrylową. Surowe drzewo mocno wciąga farbę więc położyłam dwie warstwy. Między warstwami zrobiłam półgodzinne przerwy, aby farba dobrze wyschła.

skrzynka malowanie farbami skrzynka po jabłkach Metamorfoza (2)

Boki i krawędzie skrzyni przetarłam czarną farbą akrylową. Jak to zrobić? Wystarczy na płaskiej powierzchni (pokrywce, talerzyku) umieścić odrobinę czarnej farby i rozcieńczyć ją kilkoma kroplami wody. Następnie delikatnie przecierać pędzelkiem wybrane miejsca skrzyni.

Ciemną farbę położyłam tylko na krawędziach czyli w miejscach gdzie naturalnie skrzynie najbardziej się niszczą. W ten sposób uzyskałam efekt „postarzania”.

skrzynka po jabłkach Metamorfoza (3)

Chciałam złagodzić czarno biały kontrast i z pomocą przyszły produkty Annie Sloan. Właśnie tego dnia otrzymałam pierwszą partię farb i wosków Annie Sloan, o których więcej napiszę w najbliższym czasie.

Nawiązałam współpracę z polskim dystrybutorem produktów Annie Sloan – firmą Old New Style. Bardzo się cieszę z tej współpracy. Ewa, właścicielka Old New Style, zdradziła mi wszystkie sekrety dotyczące pracy z farbami Chalk Paint™. Od kilku miesięcy maluję, przerabiam, przecieram i przede wszystkim nabieram doświadczenia. Mam ochotę już teraz napisać wszystko co o nich wiem ale powstrzymam się  do kolejnego wpisu (trudna decyzja! : ). Pokażę w nim, krok po kroku, malowanie farbami Chalk Paint™.

Dzisiaj przedstawię WOSKI Annie Sloan i pokażę jak zmieniły skrzynkę po jabłkach. Użyłam CIEMNEGO WOSKU, który służy do stylizacji i postarzania zarówno surowych jak i malowanych powierzchni. Ma konsystencję i zapach pasty do butów. Występuje w dwóch pojemnościach:

Jak nakładać wosk? Fachowcy zalecają użycie specjalnego, grubego pędzla, który pozwoli umieścić wosk we wszystkich szczelinach i zakamarkach. Skrzynia była płaska więc użyłam bawełnianej szmatki (możesz wykorzystać kawałek starego t-shirtu), na której umieściłam odrobinę pasty i wcierałam ją w krawędzie skrzyni. Pasta  bardzo łatwo się rozprowadza i wygładza powierzchnię.

Ciemny wosk nadał głębie krawędziom, zmiękczył czarną farbę, stworzył naturalny efekt starego drewna. Zostawiłam skrzynie na kilka godzin a następnie całą przetarłam bezbarwnym WOSKIEM >klik<, który zabezpieczył powierzchnię.

skrzynka po jabłkach Metamorfoza (4)skrzynka po jabłkach Metamorfoza (6)skrzynka po jabłkach Metamorfoza (5)Skrzynia zamieszkała w salonie. Pilnuje poduszek i drobiazgów. Czasem zaprasza czasopisma na popołudniowe pogaduchy. Skrzynka po jabłkach na emeryturze.

skrzynka po jabłkach Metamorfoza (7)skrzynka po jabłkach Metamorfoza (10)skrzynka po jabłkach Metamorfoza (9)

Wpis powstał przy współpracy z firmą

ONS_logo1