Blog Roku to najważniejszy konkurs blogerów. Największy, najbardziej prestiżowy, bezkonkurencyjny. Można się spierać o formę głosowania i regulamin, ale ciężko przedstawić inny, ważny konkurs dla tak szerokiej grupy blogerów.

Rok temu doszłam do finału, zostałam zaproszona na uroczysta galę a HAART uznano za jeden z trzech najlepszych blogów w kategorii Twórczość artystyczna. W tym roku liczyłam na więcej.

Warsztaty Blog Roku

W dniu wręczenia nagród Onet organizuje warsztaty dla blogerów. Cały dzień wykładów, paneli i rozmów w kuluarach. W zeszłym roku, jako zupełny nowicjusz, nie znając ani jednego blogera, uczestniczyłam w warsztatach. Zobaczyłam świat, o którym nie miałam pojęcia. Poznałam wyjątkowych ludzi i obiecałam sobie, że najbliższe 12 miesięcy poświęcę na rozwój i doskonalenie umiejętności. Możecie zobaczyć moją krótką wypowiedź na warsztatach. 

Chyba nieźle mi poszło, bo w tym roku organizatorzy nie tylko zaprosili mnie na warsztaty, ale zaproponowali udział w panelu. HAART obok takich sław jak: Jarosław Kuźniar, Dorota Zawadzka, Michał Szafrański (Jak oszczędzać pieniądze), Maciek Budzich (Mediafun), Jacek Kotarbiński, Aleksandra Radomska (Mam wątpliwość), Agnieszka Kaluga (Zorkownia) czy Konrad Kruczkowski (Halo Ziemia).

Wyjątkowe wyróżnienie i wielki kredyt zaufania. Stres związany z konkursem zszedł na dalszy plan. Co tam konkurs, skoro w głowie myśli związane z tematem dyskusji. Panel „Wykorzystanie kanałów w social media do promocji bloga” poprowadził Paweł Lipiec (VML, Wybiegane.pl) a uczestnikami byli: Arlena Witt (wittamina.pl), Kuba Jankowski (Onet, KubaShowTV) i ja.

Przed panelem, w przypływie kreatywności, wymyśliłam z Kubą konkurs. Kto pierwszy w trakcie panelu użyje słowa ŁOSOŚ tak, aby zdanie i ogólna wypowiedź miały sens. Nagrodą była „dozgonna wdzięczność i szacunek” : ) Kuba (pewnie z wrodzonej sympatii do kobiet) pozwolił mi wygrać a Arlena wytłumaczyła zgromadzonym, dlaczego słowo ŁOSOŚ wzbudziło w nas taką euforię.

Oprócz zabawnego epizodu z łososiem mówiliśmy również o poważnych sprawach : ) Cieszę się, że po panelu kilka osób miało dodatkowe pytania i jeszcze kilkanaście minut dyskutowaliśmy. Ciekawe doświadczenie!

WARSZTATY sAMSONOWICZ

GALA Blog Roku 2014

Jubileuszowa, X edycja konkursu. Już na etapie głosowania SMS wiedziałam, że będzie ciężko. „Pasje i Twórczość” była najbardziej obleganą kategorią (389 blogów). Do jednego worka wrzucono pielęgnację kwiatów, miłośników zwierząt, pasjonatów motoryzacji, odchudzania, szydełkowania i ogólnego „zrób to sam”. Jednym słowem – wszystko, co może być pasją. Po pierwszym dniu głosowania byłam na 10 miejscu. Świetny wynik, ale wiedziałam, że to dopiero początek. 6 kolejnych dni agitacji, plakatów w social mediach, aktywizowania przyjaznych społeczności. W dniu zakończenia głosowania byłam na 8 miejscu. Ryzykowna pozycja. Kilka godzin pełnej mobilizacji, aby nie wypaść z magicznej 10tki. Wynik mnie zaskoczył…

I MIEJSCE W GŁOSOWANIU SMS w kategorii Pasje i Twórczość!!!

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie głosy. Dziękuję Panu HAART, Mamie i rodzinie, za to, że wkręcili się w blogowe klimaty i uwierzyli, że blogowanie ma sens. Dziękuję Warmińsko-Mazurskiej społeczności za wielkie wsparcie. Dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy wysłali SMSa i puszczali w świat informację „jest taki blog…”


10 a właściwie 11 blogów, które zdobyły największą liczbę głosów SMS, trafiło pod czujne oko Michała Piróga. Przez tydzień obserwował blogi, czytał archiwalne wpisy i wybrał 3 najlepsze, które zostały nominowane do nagrody głównej Blog Roku 2014. HAART był jednym z nich.

Czy marzyłam o wygranej w kategorii? Oczywiście! ale przegrać z taką konkurencją to żaden wstyd. Edwin, trzymam mocno kciuki. Wiem, że dobrze wykorzystasz tą nagrodę! : )

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (2)

Nagroda Specjalna Orange

Rozdano nagrody w kategoriach, wręczono nagrodę Blogera Dekady (MediaFun) i Blogera Blogerów (My Pink Plum). Byłam pewna, że już tylko BLOG ROKU i idziemy do domu. Tomasz Sulewski z ORANGE przygotował niespodziankę – NAGRODĘ SPECJALNĄ. Asia mocno ścisnęła moją rękę i powiedziała „to o tobie! Zobaczysz”. Miała rację : )

Bardzo dziękuję ORANGE za wyróżnienie i wyjątkowe uzasadnienie.

„Bloger o wyjątkowej wszechstronności i chęci zmieniania świata. Rzeczywistość to materia plastyczna, można ją kształtować i na nią wpływać. Warto to robić – nie tylko dla własnej korzyści, ale także dla tych, którzy nas otaczają.”

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (3)HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (12)FILM z wręczenia nagrody  (HAART–> przesuń na 9: 50min.).

After party

Wywiady, kamery, a zaraz wycieczki do zakładów pracy ; )  Jednak wolę pisać niż mówić… co dokładnie widać na zdjęciach. Kuba, niskie ukłony za pracę przed kamerą. Muszę się sporo nauczyć.

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (5)HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (7)NA ZDJĘCIU: Asia (Prezentuje Prezenty), Kuba (KubaShowTV).

 

Spotkania, rozmowy

Mówiłam, mówiłam, mówiłam… z przerwą na podskakiwanie i piszczenie z radości. Rok temu nie znałam żadnego blogera. W ciągu 12 miesięcy poznałam kilkadziesiąt osób tworzących polską blogosferę. Byłam na kilku szkoleniach i kilkunastu spotkaniach. Poznałam koty, psy i gekony blogerów. Związałam się z tym środowiskiem i mocno mu kibicuję. Bardzo się cieszę z wygranej Agaty (Hafija),  Magdy (My Pink Plum)  i  Kasi (Vivi&Oli). Trzymałam kciuki!

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (9)NA ZDJĘCIU: Ania i Jakub (Fashionable), Asia (Prezentuje Prezenty), HAART, Kasia (Vivi&Oli)

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (10)NA ZDJĘCIU: Kasia (Zwierz Popkulturalny), HAART, Agnieszka (Książkowo), Agnieszka (Blox. Matka Godzilli)

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (8)NA ZDJĘCIU: Tomasz Sulewski (Orange), HAART

HAART gala Blog roku 2014 nagroda specjalna (11)Wieczór z bandą pasjonatów i freak-ów zawsze pozytywnie nakręca!

Mam sto tysięcy pomysłów i wielką motywację.


Zdjęcia dzięki uprzejmości: Kamila Mirkowicza, Krzysztofa Kotkowicza, Onetu.