„Potwory do szafy” to jedna z moich ulubionych gier dla dzieci. Przede wszystkim dlatego, że porusza temat, który wcześniej czy później pojawia się w  życiu każdego dziecka. Potwory, duchy, cienie… Zaczyna się niewinnie „Mamo zaczekasz aż zasnę”, „Mogę z wami spać”, „Tam jest ciemno”  a  w wielu przypadkach przechodzi w poważny problem z zasypianiem.

Jakiś czas temu opisałam naszą próbę oswajania „strachów” (patrz wpis Jak polubić potwory). Pokazywałam Szymkowi, że zwierzęta, które uznawane są za nieprzyjemne lub straszne, mogą być cudownymi przyjaciółmi (przynajmniej te papierowe). Gra „Potwory do szafy” to podobna próba oswajania tematu. Kolorowe karty ze świetnymi rysunkami, dobrze skrojone pudełko udające szafę i kilka opcji trudności gry. Wszystkie te elementy wpływają na dobą ocenę gry. Naszą ocenę : )

potwory do szafy

CENA

Ceny kształtują się od 22 zł do nawet 30 zł. Wszystko zależy od miejsca zakupu.


Wiek

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 lat. Jest kilka wersji trudności więc młodsze i starsze dzieci będą zainteresowane. Szymek zaczął zabawę mając 3,5 roku a obecnie (jako prawie 5 latek) również jest nią zainteresowany.


SKŁAD:
  • 21 kart potworów
  • 10 żetonów zabawek
  • 2 żetony Łowców Doskonałych
  • 3 części potwora Zębogona
  • szafa
  • instrukcja

INSTRUKCJA

Na stronie producenta znajduje się dokładna instrukcja. Zobacz >klik<


 

 potwory do szafy (2)

Zazwyczaj bawimy się w swoją / autorską wersję gry. Układamy na środku, w stosie, przetasowane karty. Wokół nich układamy małe kartoniki. Wszystkie elementy tak, aby nie było widać obrazków. Odkrywamy jedną dużą kartę i szukamy wśród małych kartoników takiego samego obrazka. Gdy nam się uda, wrzucamy potwora do szafy. Wymyślamy imiona, ćwiczymy zapamiętywanie i koncentrację.

potwory do szafy (1)

Szukając prezentów na Dzień Dziecka, pamiętajcie o grze „Potwory do szafy”! Jetem pewna, że dzieciaki będą zadowolone. My ją uwielbiamy.

Jakie gry lubią Wasze dzieci?