Tydzień temu wróciliśmy z urlopu. Gran Canaria okazała się łaskawa i pozwoliła naładować baterie. 14 dni jeżdżenia, zwiedzania i wylegiwania się na plaży. Czas dla rodziny i własnych przyjemności. Cudowny.

Po tygodniu w Warszawie marzę o kolejnej podróży. Zaczynam sprawdzać ceny lotów i podziwiać kolorowe reklamy. Nieśmiało snuję plany…

Chcesz wyjechać do Buenos Aires - HAARTW domu czekała na mnie niespodzianka – powieść Sofii Caspari „W krainie kolibrów”. 628 stron o pulsującej życiem Argentynie, wielkiej nadziei na lepsze życie i nieprzewidywalności.

Anna, Viktoria i Julius poznają się w 1863 roku na statku płynącym do Buenos Aires. Marzą o lepszej przyszłości i wierzą, że Argentyna spełni ich oczekiwania. Anna jest ubogą służącą, dla której rejs jest podróżą życia. Wielkim finansowym wyzwaniem z biletem w jedną stronę. Viktoria nie martwi się o pieniądze, bo w Buenos Aires czeka na nią bogaty mąż. Dzieli je kilka klas społecznych, które mogą się nam wydawać zupełnie niezrozumiałe. Julius jest młodym przedsiębiorcą z dobrego domu, który przez przypadek poznaje obie kobiety.

Rejs jest początkiem ich znajomości. Drogi Anny, Viktorii i Juliusa krzyżują się wiele razy i to w bardzo zaskakujący sposób. Autorka pokazuje piękno Argentyny, ale również jej ciemną stronę. Miłość, radość, przywiązanie, okrucieństwo, śmierć. W zręczny sposób wplata ponadczasowe wartości w historyczne tło. Zaskakuje.

„W krainie kolibrów” to pierwszy tom sagi Sofii Caspari. Jestem bardzo ciekawa, co pokaże w kolejnych częściach.

Buenos AiresHAART blogDSC00033

Chcesz wyjechać do Buenos Aires? Przeczytaj  „W krainie kolibrów” i przenieś się, choć na chwilę, do Argentyny. To dobry wstęp do prawdziwej podróży ; )

Pozdrawiam!

Hania