Dzieciaki uwielbiają Minionki i wcale się im nie dziwię. Urocze, małe stworki, z bliżej nieokreślonym językiem, wzbudzają wielką sympatię.  Zaliczyliśmy najnowszy film z Minionkami i od tej pory wszelkie żółte dodatki są mile widziane.

Kilka dni temu Szymek obchodził 5 urodziny.  Tort, życzenie, prezenty. Kilka dni później zaplanowaliśmy urodziny w przedszkolu. Rodzina rodziną ale przecież najlepszych kumpli ma w przedszkolu : )  Zastanawiałam się co, oprócz tortu, przygotować na takie spotkanie. Chciałam uniknąć standardowych  talerzy ze słodyczami i stworzyć coś spersonalizowanego. Wymyśliłam (choć to nie odkrywcze) małe torebki, w których ukryłam smakołyki. Na torebkach umieściłam karteczki z napisem „5 urodziny Szymona” tak, aby wszyscy pamiętali z jakiej okazji mają „tyle pyszności”.  Torebki wyszły świetnie i dzieciaki były zachwycone (głównie  oczekiwaniem, co znajdą w środku). Aura tajemniczości zawsze jest ekscytująca.

Co potrzebujesz do przygotowania urodzinowych torebek?

Minionki na urodziny (1)

 

torebki śniadaniowe

klej do papieru

wydruk z napisami

wstążeczki satynowe

słodycze lub owoce

 

 Przygotowanie jest banalnie proste. Najważniejszym elementem jest wydruk z napisem „5 urodziny”. Nie jestem grafikiem, nie pracuję w fhotoshopie ale spokojnie poradziłam sobie ze zwykłym Wordem. Wrzuciłam ramkę z napisami i dodałam zdjęcie.   Całość wydrukowałam, starannie wycięłam i przykleiłam na torebkach. Jeśli nie macie dostępu do drukarki, możecie ręcznie napisać tekst i nakleić obok naklejkę z ulubionym bohaterem dziecka.

Minionki na urodziny (2)

Do środka włożyłam słodycze. Wybrałam sezamki, biszkopty i gumy rozpuszczalne. Unikałam słodyczy z czekoladą, obawiając się wysokiej temperatury (lipcowy dzień). Każdą torebkę zawiązałam żółtą, satynową wstążeczką i całość włożyłam do ozdobnego pudełka.

Minionki na urodziny (3)Minionki na urodziny (4)

W prosty sposób stworzyłam wyjątkowy gadżet urodzinowy. Och, chciałabym Wam pokazać minę mojego syna, gdy je zobaczył : ) Czasem tak niewiele trzeba aby sprawić DUŻO radości.

Jakie postaci gościły na Waszych urodzinach?

logo_aboutme