Przez kilka tygodni szukałam mebli ogrodowych, które spełnią nasze oczekiwania. Chciałam połączyć dwie funkcje, które zazwyczaj się wykluczają. Zależało mi na dużym, wysokim stole, przy którym będziemy mogli gościć przyjaciół i na wygodnej sofie, na której z książką będę spędzać leniwe, niedzielne popołudnia. Problem polegał na tym, że wysokie stoły sprzedają z krzesłami, a kanapy z niskimi stolikami. Nie chciałam ani niskiego stolika,  ani krzeseł. Gdy już uwierzyłam, że muszę wybrać mniejsze zło, znalazłam zestaw CORFU Fiesta Curver.

Meble ogrodowe HAART.com.pl (1)Meble ogrodowe HAART.com.pl (2)Meble ogrodowe HAART.com.pl (9)Meble ogrodowe HAART.com.pl (5)Meble ogrodowe HAART.com.pl (3)Zestaw składa się z 5 elementów: dwóch dwuosobowych sof, stołu i dwóch foteli. Stół jest duży i stabilny. Ma 160 cm długości, a to gwarantuje wygodę podczas posiłków. W zestawie otrzymaliśmy poduszki na siedziska, które mają zdejmowane pokrowce.  To dla mnie ważne, bo znam życie i wiem, że po każdym sezonie poduszki będą wymagały prania. W każdym momencie mogę domówić dodatkowe elementy zestawu: sofę, fotele czy stół w mniejszym formacie. Kto wie jak rozwinie się nasza tarasowa przygoda 🙂

Meble ogrodowe HAART.com.pl (8)Meble ogrodowe HAART.com.pl (6)Meble ogrodowe HAART.com.pl (4)Meble ogrodowe HAART.com.pl (7)Na kanapach ułożyłam domowe poduszki, które stworzyły przytulny klimat. Wieczorem przynoszę koce i „odpalam” lampiony. Robi się romantycznie. Taras wymaga jeszcze sporo pracy, ale meble sprawiły, że czujemy się jak w domu tyle, że z lepszą wentylacją.

W ciepłe dni przestawiam kanapę pod drzewo. Jest lekka, więc to nie jest wielkie wyzwanie. Zabieram książkę i cienki koc. Idealne miejsce na relaks. Po chwili przychodzi Szymek i Pan HAART, a książka ląduje pod kocem 🙂

Meble ogrodowe HAART.com.pl (10)Meble ogrodowe HAART.com.pl (11)Meble ogrodowe HAART.com.pl (14)Meble ogrodowe HAART.com.pl (13)

Strasznie się cieszę, z naszej nowej przestrzeni. Za kilka dni na tarasie położymy deski i będzie prawie skończony. Myślimy o kominku  i  skrzyni na poduszki. Planuję dekoracje ze starych, drewnianych drzwi, a Pan HAART instaluje oświetlenie. Wiem, że taras będzie się zmieniał wraz z naszymi potrzebami.

Co sprawdziło się na Waszych tarasach?  Czy skrzynie na poduszki i koce to dobry pomysł?  Bez czego porządny taras nie może się obyć? Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane. Czekam na Wasze komentarze.


Wpis powstał przy współpracy z

logo meblobranie