Postanowiłam dzielić się z Wami ciekawymi projektami DIY, z blogów promujących idee „zrób to sam”. Warto wspierać ciekawe pomysły i projekty. W polskiej blogosferze jest wielu  utalentowanych ludzi, którzy potrafią z banalnych przedmiotów stworzyć prawdziwe arcydzieła. Wielu z nich znam osobiście. Wielu chciałabym poznać.  Co mnie zachwyciło w lipcu? Jakie blogi czytałam? Gdzie spędziłam najwięcej czasu? Zapraszam na subiektywną listę TOP 5 projektów DIY.


Metamorfoza stolika

Od dawana podziwiam prace Agnieszki z Before and after. Tak jak ja, kocha stare zapomniane przedmioty i daje im nowe życie. Robi to w wyjątkowy sposób, z wielkim wyczuciem i smakiem. Właściwie każda jej praca zasługuje na TOP 5 DIY. Uwielbiam jej metamorfozy. Całą przemianę stolika, zdjęcia „sprzed” i „w trakcie pracy”, możecie obejrzeć na blogu Agnieszki – TU. Zdjęcia pochodzą z: Annie Sloan.


Girlanda z kwiatów

Prosty i piękny pomysł. Nitka + igła + kwiaty. Idealna dekoracja na przyjęcia i spotkania z przyjaciółmi. Autorką pomysłu jest Agnieszka Porembska z bloga GU TWORZY. TU możecie zobaczyć więcej zdjęć kwiatowej girlandy. Agnieszka założyła SKLEP, w którym sprzedaje ręcznie robione, niepowtarzalne zabawki i dekoracje. Zdjęcia: Gu Tworzy.

TOP 5 DIY girlanda z kwiatów


Półka ze szpadla i desek

Półkę stworzyła Ania z pracowni CACKO, pełnej drewna i pasji. Dwie deski + sznur + trzonek od szpadla. Świetny pomysł! W tle widzicie ceglaną ścianę. Na blogu możecie zobaczyć jej zmagania ze starym domem, który po latach świetności, jako jednostka wojskowa, stał bez nadzoru przez 15 lat. Pewnie się domyślacie ile pracy wymaga doprowadzenie takie budynku do użyteczności. Mocno trzymam kciuki za ich zapał i samozaparcie związane z remontem.


Pikowany taboret

Co zrobić ze starym, brzydkim taboretem? Ubrać go w piękny strój : ) Magda z bloga ANTYWIESZAK pokazała, jak wykonać taką pikowaną dekorację. Na zdjęciach wydaje się to banalnie proste. Przyznaję, że mam ochotę zmienić kilka starych taboretów w takie eleganckie siedziska. Zdjęcia: Antywieszak.pl

TOP 5 DIY taboret


Romantyczny domek dla dzieci

Cały domek i wyposażenie zasługują na oklaski na stojąco. Prawdziwa rezydencja małej księżniczki. Romantyczne wnętrze, kolorowe dodatki, nawet okno dachowe. Patrząc na zdjęcia mam ochotę, spakować małą walizkę i wprowadzić się do tego domku. Iza, autorka bloga My Love Shabby, odnowiła 7 letni domek i urządziła go w swoim stylu. Świetny projekt! Zdjęcia: My Love Shabby.

TOP 5 DIY domek dla dzieciZobacz kolejne edycje: TOP 5 sierpieńTOP 5 wrzesień.


Który projekt podoba się Wam najbardziej? Co miesiąc będę przedstawiać moją subiektywną listę TOP 5 projektów DIY. Mam nadzieję, że dzięki niej poznacie nowe, ciekawe blogi. Jeśli macie swoje typy SUPER PROJEKTÓW DIY – śmiało, wrzucajcie linki w komentarzach.

Pozdrawiam
Hania

logo_aboutme