Kilka dni temu, na facebooku, pokazałam zdjęcie ręcznie wykonanego domku dla lalek. Większość wyposażenia wykonano ze zwykłych przedmiotów znalezionych w domu: tektury, plastikowych kubeczków, papierowych parasolek. Domek wzbudził sporo emocji, a w mojej głowie zrodził się pomysł wpisu poświęconego takim właśnie domkom.  Wyjątkowym, dzięki pracy włożonej w ich wykonanie lub udoskonalenie. Niepowtarzalnym, bo dostosowanym do konkretnej rodziny. Ponadczasowym i łączącym pokolenia. Wystarczy pudełko po butach, kolorowy papier, klej i kilka zwykłych domowych przedmiotów,  aby stworzyć wyjątkowa przestrzeń do zabawy.


1. Domek idealny

Na pierwszy ogień –  wyjątkowo dopracowany domek. Autorka pracowała nad nim kilka miesięcy. Kupiła za 80$, a później uzupełniała, naprawiała, dekorowała. To perfekcjonistka.  Zajrzyjcie na Crafitness is not optional, bo pokazuję tylko kilka zdjęć z całej masy przedstawionej na blogu. Sprawdźcie jak wygląda wianek DIY na drzwiach, błękitny kredens lub maszyna do szycia. Zwróćcie uwagę na detale. Nawet talerze na kuchennej ścianie mają wyjątkowe wzory. Zdjęcia pochodzą z bloga Crafitness is not optional.

 


2. Mysi domek

Jeden z częściej spotykanych kształtów, do kupienia w wielu sklepach.  Wyjątkowy,  bo dopasowany do mysiej rodziny. Wystarczy przykleić pastelowe tapety (kolorowy papier do pakowania prezentów), ustawić kilka mebli, powiesić obraz wykonany przez dzieci i  zaprosić mysią rodzinę. Niby zwykły domek, a jednaj niezwykły.

 


3. Odważne tapety

Autorka bloga  Desing dazzle rozwinęła temat tapet.  To one robią klimat. Odważne, krzykliwe, konkretne.  Zmieniły zwykły regał w wielopoziomowy dom.  Tak, tak to był regał na zabawki 🙂 Zdjęcia pochodzą z Desing dazzle.

 


4. Narożny domek z kartonu

Przykład wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów. Autorka połączyła kilka kartonów, okleiła je gazetami, pomalowała i umeblowała. Na blogu Mollymoo możecie zobaczyć całą przemianę, krok po kroku. To bardzo dobry wstęp do budowy domku. Zdjęcia pochodzą z bloga Mollymoo.

 


5. Kolorowe wnętrze

Feeria barw, kształtów i  materiałów. Istne szaleństwo, ale jakie optymistyczne. Jako fanka hand made nie mogłam pominąć pracowni krawieckiej (pokoju z miniaturowymi guzikami, belami tkanin, dodatkami). Na uwagę zasługuje również tepee  i  huśtawka. Namiot wykonano z pędzla, który imituje stelaż i kawałka tkaniny. Rewelacyjny pomysł.  Zdjęcia pochodzą z Kid Giddy.

 


6. Domek w walizce

Świetny pomysł na mobilny domek, który można zabrać w każdą podróż. Mała walizka z wyjątkowym wnętrzem. Autorka Hand made Charlotte pokazała całą metamorfozę walizki. W środku umieściła dosłownie kilka mebli, narysowała dekoracyjne rybki, powiesiła półki.  Zdjęcia pochodzą z Hand made Charlotte.

 


7. Domek z odzysku

Na blogu Lansdowne life możecie zobaczyć przemianę bardzo zniszczonego domku. Zajrzyjcie do Erin i sprawdźcie jak wyglądał. Podoba mi się nowoczesny styl i kilka bardzo ciekawych rozwiązań np. schody z linijki, stolik z zakrętki czy lodówka z opakowania po telefonie.  Autorka większość mebli wykonała samodzielnie. Zdjęcia pochodzą z Lansdowne life i autor wyraził zgodę na ich publikację.

Domek dla lalek Lansdowne life


8. Półko  – domek

Półkę z przegródkami można zmienić w piękny domek. Na blogu Modern Thrifter możecie zobaczyć tutotial jak sobie z tym poradzić. To bardzo prosty pomysł na dekorację pokoju.   Zdjęcia pochodzą z Modern Thrifter.


9. Domek w domku

Wnętrze pełne romantycznych, kobiecych dodatków.  Pastelowe kolory, kwieciste poduszki, wieszak z mini sukienkami, królewskie krzesło. Barbie ma w swoim domu, mały domek dla lalek. Nie mam pojęcia jak został wykonany,  bo to przerasta moje wyobrażenie miniaturek 😉 Zdjęcia pochodzą z bloga Kaunis pieni enielama.

 


10. Ukryty domek

Spodobał mi się pomysł z drzwiczkami, które zasłaniają całe wnętrze. Gdy mamy ochotę na zabawę otwieramy i już. Domek jest bardzo estetyczny. Sam w sobie jest świetną dekoracją. Pomyślałam, że w ten samo sposób mogę przygotować z Szymkiem garaż na samochody. Zdjęcia dostępne: Undersized urbanite lub Arne Jacobsena Hus.


Który pomysł skradł Twoje serce? Domek w walizce, a może mysia rodzinka? Przy szukaniu inspiracji do wpisu zdałam sobie sprawę, że właściwie nie ma domków dla chłopców. Przecież też bawią się w dom, mają swoje ulubione maskotki, samochody, gadżety. Obiecałam sobie, że opracuję pomysł domku Szymona. Muszę z nim porozmawiać i ustalić kto miałby w nim zamieszkać. Znając jego zainteresowania wyczuwam skomplikowany projekt.  Dom Szczerbatka albo Ninjago?  🙂

Pozdrawiam

Hania

logo_aboutme