Święta zbliżają się wielkimi krokami i przyszedł czas na wpis poświęcony ręcznie robionym dekoracjom. Pokazywałam już jak wykonać zawieszki z patyków i dekoracje z masy solnej. Dzisiaj przedstawię sposób na dekoracje z papierowych ręczników.


Potrzebne produkty
  • PAPIEROWE RĘCZNIKI. To podstawa tego projektu. Najlepiej białe i bez ornamentów. Do moich dekoracji wykorzystałam ręczniki FOXY (cena ok. 4 zł).
  • KLEJ. Sprawdzi się pistolet na gorący klej (do kupienia w markecie budowlanym za ok. 35-40 zł). Pozwala szybko przykleić niezbędne elementy, ekspresowo zastyga i jest przezroczysty. Jeśli nie macie takiego urządzenia, przygotujcie szybkoschnący klej do papieru w tubce.
  • KORALIKI, kryształki, cekiny, guziki, czyli wszystko co może się przydać do dekoracji.
  • TASIEMKI i sznurki. Będą potrzebne do zawieszenia ozdób.
  • BROKAT. Świątecznie dekoracje lubią blask, więc warto pomyśleć o brokacie. Można przygotować sypki i połączyć z klejem (np. Magic widocznym na zdjęciu)  lub gotowy brokatowy klej z aplikatorem.

Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników (2)


Dekoracje z papierowych ręczników DIY

Zerwałam 3 części papierowego ręcznika. To idealna długość do wykonania koła o średnicy 6-7cm. Zwinęłam ręcznik w rulon, a następnie skręciłam tworząc „sznurek”. Używając kleju na gorąco, skręcałam sznurek tak, aby powstało koło. Do takiej pracy najlepiej pasuje pistolet klejowy. Bardzo szybko zastyga i koła powstają błyskawicznie. Końcówkę sznurka nieco poszarpałam i gładko przykleiłam. Dzięki temu nie widać zakończenia.

Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników (3) Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników (4) Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników (5)


Przyszedł czas na dekoracje. Wybrałam srebrny dżet o  średnicy 1cm, który przykleiłam na środku koła. Z drugiej strony zrobiłam to samo. Zamiast dżeta możecie przykleić kolorowe guziki lub koraliki. Następnie przygotowałam czerwoną tasiemkę o długości 14 cm. Skleiłam końce, tworząc koło i złożyłam na pół. Taki zabieg skutecznie ukrył końce tasiemki. Przykleiłam tasiemkę do koła z papierowego ręcznika i w ten sposób powstała ZAWIESZKA NA CHOINKĘ.

Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników (1)Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników DIY

Przygotowałam kilka wersji zawieszek. Do części dokleiłam małe, satynowe kokardki, do innych srebrne cekiny. Do takich dekoracji pasuje wiele materiałów. Świetnie sprawdzają się wspomniane wcześniej guziki lub bawełniana koronka. Jedną z zawieszek ozdobiłam brokatowym klejem. Aplikator bardzo ułatwił zadanie. Wystarczyło nałożyć kilka kropek kleju i poczekać aż wyschnie. Później dokleiłam cekinowy sznurek, który pozwoli zawiesić zawieszkę.

Dekoracje świąteczne z papierowych ręczników ZAWIESZKA DIY


Papierowe koła wykorzystałam również do DEKORACJI PREZENTÓW. Paczkę owinęłam brązowym papierem i związałam satynową tasiemką. Koła ozdobiłam srebrnymi cekinami. Na środku umieściłam klej Magic i położyłam 5-6 cekinów. Klej po wyschnięciu stał się przezroczysty i dzięki temu wydaje się, że cekiny same się trzymają. Koła z cekinami przykleiłam do prezentów, a na koniec dołożyłam zieloną gałązkę. W ten sposób można stworzyć całą serię opakowań.

HAART dekoracja prezentów


Przygotowałam również GIRLANDĘ. Do bawełnianej taśmy z cekinami (cena ok. 3 zł/metr) dokleiłam papierowe koła. Użyłam kleju na gorąco, bo jest bardzo mocny i gwarantuje wytrzymałość. Kolorystykę ograniczyłam do bieli i srebra. Bardzo lubię to połączenie.

Girlanda z papierowych ręczników DIY

Każda z tych dekoracji funkcjonuje oddzielnie. Zawieszki ozdobią choinkę, girlanda ścianę, a w wigilijny wieczór pojawią się prezenty w wyjątkowych opakowaniach. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do działania i skorzystacie z moich pomysłów. Chętnie zobaczę Wasze dzieła, a nawet umieszczę na facebooku w zakładce „PRACE CZYTELNIKÓW”. Jestem pewna, że przy tworzeniu zawieszek pojawią się nowe, ciekawe rozwiązania, które przydadzą się innym czytelnikom. W grupie siła!

Pozdrawiam

Hania

Zawieszki z papierowych ręczników


Wpis powstał przy współpracy

logo FOXY