Chwilę musieliście poczekać na kolejną edycję TOP 5 projektów DIY, ale to nie znaczy, że o niej zapomniałam. Nadal uważam, że promowanie ciekawych pomysłów hand made jest bardzo potrzebne. Co zachwyciło mnie w ostatnim czasie? Co znalazłam na polskich blogach DIY?  Zapraszam : )


SKRZYNIE WOJSKOWE w nowej odsłonie

Tego jeszcze na HAART nie było  –  skrzynie wojskowe. Metamorfoza jest dziełem Gosi z ODNAWIALNI  i dziewczyn z MAJSTEREK.  Wspólnie zorganizowały WARSZTATY Z ODNAWIANIA SKRZYŃ i jest to już druga edycja twórczych spotkań. Wyglądają świetnie (dziewczyny i skrzynie)  i  do tego są praktyczne. Wewnątrz znajduje się schowek na drobiazgi, na zewnątrz siedzisko. Dowód na to, że ze wszystkiego można przygotować praktyczne i piękne meble.

 projektów

Zdjęcia pochodzą z  bloga MAJSTERKI.


RECYKLING LALEK

Niesamowity twórca –  Ania Ignatów. Czym się zajmuje i dlaczego zrobiła na mnie ogromne wrażenie? Ania postanowiła zmieniać oblicze lalek, aby pokazać, że pod ciężkim makijażem kryją się piękne, dziewczęce twarze. Takie jakimi powinny się zachwycać  małe dziewczynki. Ania nie tylko bawi się w demakijaż lalek, ale również ubiera w normalne, dziecięce stroje. Lalki są cudowne i  naturalne. Takie jak dzieci. Nie zawsze idealne, czasem z problemami. Znajdziecie lalki na wózku inwalidzkim i bez włosów. Wzruszyłam się myśląc o tym, że z taką lalką łatwiej przetrwać chemioterapię i ciężkie chwile. Zachęcam Was do odwiedzenia strony Ani. Warto jej powiedzieć, że robi dobrą robotę!

projektówprojektówZdjęcia pochodzą ze strony Ignatow Repaint Dolls.


HAMAK W DOMU

Idealny pomysł na wiosenne dni –  HAMAK  hand made. Marta pokazała jak wykorzystać kilka patyków i kawałek tkaniny. Super pomysł na balkon lub taras. Dokładny opis znajdziecie na blogu Care For Decor. Pomysł nie jest taki trudny jak się wydaje.

projektów Zdjęcia pochodzą z bloga Care For Decor.


STRAGAN DLA DZIECI

Kasia z bloga TWOJE DIY pokazała jak wykonać STRAGAN DLA DZIECI. Dobra, przyznaję, że to nie jest prosta „produkcja”, ale właśnie dlatego zasłużyła na miejsce  w zestawieniu. Na materiały Kasia wydała 124 zł, a to 526 zł mniej niż koszt gotowej zabawki. Stragan wygląda świetnie! Jestem pewna, że mała właścicielka była w siódmym niebie. Ja bym była : )

projektówZdjęcia pochodzą z bloga TWOJE DIY.


TAPICEROWANIE FOTELA

Wyższa szkoła jazdy, jak dla mnie. Magda z  Simply About Home idealnie odnowiła fotel, a całą metamorfozę opisała na blogu. Na usta ciśnie mi się „wow!”. Profesjonalna robota. Fotel jest piękny i  z przyjemnością postawiłabym go w naszym salonie. Przed tapicerowaniem wyglądał strasznie. Resztą sprawdźcie sami.

projektówZdjęcia pochodzą z bloga Simply About Home.


Który pomysł podoba się Wam najbardziej? Co jest najciekawsze? Kogo trzeba pokazać w kolejnym TOP 5 projektów DIY?  Zapraszam Was do odwiedzenia polecanych blogów, bo to kopalnie pomysłów. Dziewczyny robią świetną robotę i jestem z nich bardzo dumna. Fajną mamy blogosferę! 🙂

 

Pozdrawiam

Hania

PS. Autorzy zdjęć wyrazili zgodę na ich publikację.