Inkografia zagościła w naszym domu. Jestem tak podekscytowana, że w 5 minut chciałabym wszystko opowiedzieć. Co to jest inkografia, jak ją zdobyć, skąd pochodzi i czy to się opłaca.

Co to jest inkografia?

Inkografia to wysokojakościowy druk cyfrowy dzieł znanych autorów. Najlepsze materiały, najwyższa jakość i  najważniejsze: oryginalny podpis autora. Inkografie powstają w ściśle określonych małych seriach: 50, 100 sztuk. Każda praca zawiera unikalny hologram i numerację kodową, umożliwiającą identyfikację. Dodatkowo każda praca sprzedawana jest wraz z certyfikatem autentyczności, zawierającym szczegółowy opis pracy, autora, wymiary, datę powstania oryginału, datę i miejsce powstania inkografii.

inkografiainkografia

Gdzie można kupić?

Inkografie można zamówić na stronie DESA Modern lub stacjonarnie w warszawskiej Galerii Mokotów i Marszałkowskiej. Wszystkie prace powstają za zgodą i  pod nadzorem autorów. DESA Modern współpracuje z Edwardem Dwurnikiem, Rafałem Olbińskim, Waldemarem Świerzym, Janem Dobkowskim, Jarosławem Modzelewskim. Do tego grona stopniowo dołączą młodzi artyści.

inkografia

Unikalne prezenty

Desa Modern proponuję również wyjątkowe prezenty dla miłośników sztuki. Za niewielkie pieniądze (już od 19 zł) można mieć oryginalny gadżet. Zakochałam się w magnetycznych zakładkach do książek. Mam ich kilka, ale najbardziej lubię prace Edwarda Dwurnika i  te są mi najbliższe. Mam nawet pomysł, aby umieścić je w jednej większej ramie i traktować jak wyjątkową dekorację.

inkografia

DESA Modern wprowadziła do sprzedaży apaszki, kubki, notesy, a nawet zawieszki do torebek. Wszystko za zgodą autorów i w limitowanych seriach. Pan HAART otrzymał spinki do mankietów z motywem obrazu Jerzego Nowosielskiego „Abstrakcja, 1966”. Powstało tylko 120 kompletów. Nasz jest 65.

inkografia

Można zamówić puzzle lub obudowę do telefonu. Sprawdźcie sami wszystkie propozycje, bo jest naprawdę dużo ciekawych wzorów i  pomysłów.

inkografiainkografia

Strasznie się cieszę, że powstają butiki sztuki współczesnej, że przeciętny Kowalski może kupić inkografię z podpisem autora, że są to limitowane serie, które z czasem zyskają na wartości. Cieszę się, że mam w swoim domu dwie inkografie Edwarda Dwurnika! Jeśli szukacie dobrego prezentu na wyjątkową okazję – to jest to!

 

Pozdrawiam

Hania


Wpis powstał przy współpracy

DESA Modern