Strona główna Dom Mieszkanie na poddaszu – remont

Mieszkanie na poddaszu – remont

by HAART
mieszkanie na poddaszu, remont poddasza, okna velux - haart.pl blog diy zrób to sam

Nasz dom ma 68 lat. Jak każdy poważny pan, ma swoje sekrety. WIELKIE PODDASZE – tajemnicze miejsce z ogromnym potencjałem. Rzadko tam zaglądam, bo trzeba się wdrapać po drabinie, przecisnąć przez pajęczyny i uważać na każdy krok. Nasze oziębłe stosunki nie kolidują z intensywnym planowaniem tej przestrzeni. Marzy mi się małe mieszkanie na poddaszu. Przeglądam tysiące gazet, internetowych porad, ciekawych realizacji. Szukam pomysłów i inspiracji. Na stronie VELUX ® znalazłam przykład przemiany starego, zaniedbanego strychu z XIX wieku.

 

Mieszkanie na poddaszu

Nasz strych wygląda podobnie. Stare belki, brak podłogi i ocieplenia ścian. Będzie wielkim wyzwaniem i tym bardziej musimy wszystko dobrze rozplanować. W monachijskim mieszkaniu  zostawiono jedną wielką przestrzeń. Zamontowane w dachu okna doświetliły całe pomieszczenie. Stare belki wyczyszczono i położono podłogę. Mam nadzieję, że nam też się to uda!

Nasze plany

1. BELKI – zostawimy piękne drewniane belki. Jestem przekonana, że stworzą niepowtarzalny klimat.

2. PODZIAŁ PRZESTRZENI – wydzielimy pokój synka i duży salon. W pokoju malucha zamontujemy huśtawkę i wydzielimy kącik do pracy. Do tego duże łózko, półki z książkami,  rolety do okien dachowych i tipi handmade.

W salonie stanie niski stół, dwie kanapy i wielkie poduchy, które będą udawać pufy gdy pojawią się goście.  Na ścianach zamieszają wiekowe plakaty i stare grafiki. Zrobię dywan z kolorowej bawełny i przygotuję dodatki.

mieszkanie na poddaszu, remont poddasza, okna velux - haart.pl blog diy zrób to sam 1

3. OKNA – koniecznie duże, przestronne. Takie, które pokażą zielone korony drzew i podlaskie zimowe zaspy.

Przy okazji pokażę Wam coś, co wprawiło mnie w osłupienie bo nie miałam pojęcia, że są takie możliwości – ŚWIETLIK. W wielkim skrócie – tunel z lustrzana powłoką, który przenosi światło w najbardziej niedostępne miejsca.

mieszkanie na poddaszu, remont poddasza, okna velux - haart.pl blog diy zrób to sam 2

mieszkanie na poddaszu, remont poddasza, okna velux - haart.pl blog diy zrób to sam 3

W mojej przyszłej pracowni, która będzie również pokojem prowadzącym na poddasze, drewniane schody częściowo zasłonią okno. Nie pytajcie o szczegóły – nie mamy innego wyjścia. Dojrzewa we mnie myśl o doświetlających tunelach, które rozwiązałyby część problemu. Taaaak… miało być o poddaszu, a już jestem na parterze.  O tym później.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź również...

avatar
Małgosia
Gość
Małgosia

Haniu, ten tunel z lustrzanka… boski! szkoda, ze mieszkam w bloku

HAART
Gość
HAART

Małgosiu, nie mam pojęcia czy to znane rozwiązanie ale spotkałam się z tym pierwszy raz 🙂 Uważam, że to świetny pomysł np. w łazience bez okna albo przedpokoju.

Małgosia
Gość
Małgosia

niezly patent… a za nowy strych trzymam kciuki

HAART
Gość
HAART

dziękuję to temat na przyszłe lato… (mam nadzieję)

Sypialnia Dody
Gość
Sypialnia Dody

Bardzo ciekawy pomysł, chyba się przeprowadzę do domu wolno stojącego

wnetrz
Gość
wnetrz

ƅarɗzo pіękne

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ponad 13 513 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!