Strona główna Moda & Dodatki Decoupage na tkaninach

Decoupage na tkaninach

by HAART
decoupage na tkaninach, klej, malowanie, lakierowanie, pędzel - haart.pl blog diy zrób to sam

Klej do tkanin kupiłam kilka miesięcy temu. Stał na półce i mnie denerwował. Nie miałam pomysłu, nie miałam weny, a on patrzył i patrzył. Onieśmielał mnie coraz bardziej. Pomyślałam dobrze, wygrałeś! Czas na test decoupage na tkaninach. Przygotowałam białą bawełnę i wykonałam pierwsze próby. Dobrze, że tego nie zobaczycie! Porażka.

 

Decoupage na tkaninach jest trudne

Serwetki marszczą się, zaginają, rwą. Przyzwyczaiłam się do decoupage na drewnie gdzie podłoże jest twarde i stabilne. Tkanina to zupełnie inna historia. Serwetki i temu podobne materiały nie chcą współpracować.

Po kilku dniach podniosłam głowę wysoko i rzuciłam mu kolejne wyzwanie. Nie poddam się! Nie można! Wycięłam drobne różyczki i przeszukałam pudło z torebkami. Kilka miesięcy wcześniej uszyłam białą bawełnianą torbę z kieszonkami. Rączki są drewniane i na nich również zastosowałam decoupage.

Wąskim pędzlem naniosłam klej do tkanin na kieszonki. Położyłam wycięte różyczki i bardzo delikatnie, pędzlem z klejem, wygładzałam powierzchnię.

decoupage na tkaninach, klej, malowanie, lakierowanie, pędzel - haart.pl blog diy zrób to sam 1

Poczekałam aż klej wyschnie i przeprasowałam całość. Wyższa temperatura utwardza motyw i torebkę można normalnie prać w niskiej temperaturze. Powstała wyjątkowo romantyczna torebka z różami.
decoupage na tkaninach, klej, malowanie, lakierowanie, pędzel - haart.pl blog diy zrób to sam 2


Szczegóły związane z techniką decoupage znajdziecie w wielu moich artykułach np.


 

Pozdrawiam,

Hania

Zobacz także...

avatar
Małgosia
Gość
Małgosia

fajowe, mam pytanie czy aby te kwiaty przez klej nie są bardzo twarde. Mam ochotę na coś takiego na bawełnianej bluzce i zastanawiam się czy to ma sens 🙂

HAART
Gość
HAART

Małgosiu, naklejona serwetka decoupage nie jest wyjątkowo sztywna ale widzę inny problem. Jeśli to jest bawełniani koszulka, która się rozciąga to wzór może popękać przy naciąganiu. Czasem taki efekt powstawał przy “prasowankach”. Jeśli jest dość luźna to będzie OK.

HAART
Gość
HAART

Bella – dziękuję. bardzo fajny kurs 🙂

bella
Gość
bella

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 15 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!