Strona główna » Drewniane panele ścienne

Drewniane panele ścienne

by HAART
drewniane panele ścienne, pure, wood collection, rezultat, wrażenia, opinie, plusy i minusy, biokominek - haart.pl blog diy zrób to sam

Drewniane panele ścienne nie były moim marzeniem. Miałam wrażenie, że wszystkie wyglądają jak plastikowe podkładki śniadaniowe i są z tego materiału wykonane. Białe, szare lub imitujące naturalne materiały. Nie chciałam w domu takich materiałów, ponieważ kojarzyły mi się z tandetą i udawaniem. Pan HAART zaskoczył mnie jednak pewną niespodzianką…

Drewniane panele ścienne

Nasz salon (o ho ho, jak to dumnie brzmi 😉 ) przechodził wiele przemian. Zmieniał się wraz z całym domem, bo był pierwszym pomieszczeniem, które remontowaliśmy. Na początku był sypialnio-jadalnio-salonem. Później sypialnio-salonem, a teraz już tylko salonem. Głównym elementem salonu jest biokominek i przestrzeń wokół niego. Opiszę kiedyś pełną przemianę tego pomieszczenia, bo to długa historia. Dzisiaj pokażę tylko  kominek i panele ścienne, które zamontowaliśmy wokół niego.

drewniane panele ścienne

Mieliśmy kilka pomysłów na dekoracje przestrzeni wokół kominka. Na początku była to czysta ściana z drewnianą półką nad kominkiem. Planowaliśmy położyć w tym miejscu długie drewniane deski np. te ze starej stodoły.  Później pojawił się pomysł z plastrami brzozy, a po kilku tygodniach Pan HAART kupił panele PURE z serii WOOD COLLECTION™. Zaskoczył mnie… Powiedział, że w domu czeka na mnie niespodzianka 🙂

naturalne słoje drewna brzoza tło biokominka

Panele ścienne wykonane są pociętych na plastry drewnianych pieńków. Każdy panel jest inny i niepowtarzalny. Są dalekie od doskonałości i to jest w nich najlepsze! Kominek ma wreszcie odpowiednią oprawę. Ściana wokół drewnianej ramy wymaga odświeżenia ale to już detale.

W przyszłości przy kominku postawimy wiklinowe kosze: z drewnem, z poduszkami i kocem.  Chcemy stworzyć przytulną, naturalną przestrzeń.

drewniane panele ścienne zbliżenie

Panele ścienne PURE – informacje techniczne

  • Wymiary: 760 x 380 x 33 mm
  • Waga 1 panela:  ok. 5 kg
  • Opakowanie zawiera: 0,58 m2 (2 szt.)
  • Produkt zaimpregnowany, do użytku wewnętrznego
  • Cena opakowania (2 szt.) 85 zł

Do naszej dekoracji potrzebowaliśmy 5 zestawów, czyli 10 paneli, w cenie 425 zł.

Plusy i minusy

Plusy są dość oczywiste – choć na zdjęciu faktura może przypominać tapetę, to na żywo widać różnicę. Wieczorem boczne światło załamuje się tworząc naturalny efekt 3D. Jest naturalnie.

Panele do najtańszych nie należą, ale z ceną nie do końca w parze idzie jakość wykończenia – widoczne przerwy między panelami. Po przyklejeniu paneli plastry drewna nie tworzą idealnej płaszczyzny. Są widoczne miejsca łączenia paneli. Znaleźliśmy proste rozwiązanie. Odkleiliśmy kilka mniejszych kawałków z jednego z paneli i przykleiliśmy w miejscach łączenia. Dzięki temu stworzyliśmy złudzenie całości i ukryliśmy łączenia. Musimy jeszcze w kilku miejscach powtórzyć operację, ale całość już wygląda dużo lepiej.

drewniane panele ścienne aranżacja w pokoju z biokominkiem

Życzę Ci miłego dnia i wielu twórczych pomysłów!

Hania

4.3 3 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara
Barbara
9 lat

Bardzo fajny pomysl juz pokazuje mezowi i moze cos kiedys sciagniemy

HAART
HAART
9 lat
Odpowiedz  Barbara

Basiu, Twój małżonek to mnie chyba bardzo lubi… 😉
Biedny, cały czas ma robotę dzięki moim pomysłom. Pozdrów od nas koniecznie!

HAART
HAART
9 lat
Odpowiedz  HAART

Aaaaaa nie wiem czy w Hiszpanii znajdziecie takie panele ale możecie pociąć na plastry drewniane kołki i przykleić do ściany. Efekt będzie taki sam 🙂

Barbara
Barbara
9 lat
Odpowiedz  HAART

Myslalam zeby pociac kawalki drewna i przykleic do sciany , mamy podobne pomysly

Barbara
Barbara
9 lat
Odpowiedz  HAART

Ale on to na prawde lubi robic w domu mowi ze tak sie odpreza

Malwina Be.
9 lat

Dzięki za życzenia Haniu 😉 Co prawda jest 1 w nocy, ale pozwalam sobie przenieść ich moc na poranek 😛 ps. czaderskie te panele, spidziewałam się czegoś zupełnie innego!

Plachaart
8 lat

Efekt świetny! Piękna i klimatyczna przestrzeń, czytając nagłówek miałam zupełnie inne wyobrażenie.

gumula
gumula
8 lat

Panele inne niż te wood colection my mamy tansze i ladniejsze i co ważne bez szpar na laczeniach bartek1.1989@o2.pl lub 512110208

Sylwia
Sylwia
8 lat
Odpowiedz  gumula

A pamiętasz może nazwę firmy lub gdzie można dostać. Szukam właśnie takich z mniej widocznymi szparami na łączeniach

Dziękuję

Sylwia
8 lat

Chciałam się zapytać czy tnąc konar drzewa na mniejsze kawałki to uzyskamy ten sam efekt, ale w komentarzach już znalazłam odpowiedź 🙂 To wygląda tak, jakby w ścianie była dziura i włożono tam szczepki drewna.

Małgosia
Małgosia
5 lat

Mam pytanie techniczne do Waszej aranżacji. Czy biokominek może być zainstalowany w takiej bliskości ściany pokrytej drewnianymi panelami.

13
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x