Strona główna » Organizer podróżny na kosmetyki

Organizer podróżny na kosmetyki

by HAART
Organizer podróżny na kosmetyki

Za kilka dni znowu wyjeżdżam. Nie tak daleko jak Hong Kong czy Taroko, ale zapakuję do walizki mój mały „organizer podróżny na kosmetyki”. To jeden z tych gadżetów, który poza praktyczną funkcją, jest po prostu ładny i poprawia mi nastrój. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale uśmiecham się na jego widok.

Pokażę jak go wykonać, bo jestem pewna, że przyda się nie jednej podróżującej osobie. Instrukcja dotyczy minimalistycznej wersji organizera, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go powiększyć. Zamiast 4 kieszonek można przygotować 8 lub doszyć dodatkowe gumki w środku, tak jak w piórnikach szkolnych i umieścić w nich np. pędzle do malowania. Wykorzystując większy ręcznik, kieszonki można umieścić na górze oraz dole i w ten sposób znacznie powiększyć pojemność.

Mam nadzieję, że zachęcę Was do eksperymentowania, a instrukcja będzie dobrą bazą. Do działa!

Materiały

  • ręcznik 30 x 30 cm
  • ozdobna satynowa wstążka 75 x 1 cm
  • szeroka satynowa wstążka 30 x 2,5 cm
  • nożyczki
  • igła i nitka
Organizer podróżny na kosmetyki

Organizer podróżny na kosmetyki, krok po kroku

Zaczynamy od zawinięcie dołu ręcznika na ok. 10 cm. Oczywiście można zawinąć wyżej i wówczas kieszonka na kosmetyki będzie głębsza. Wszystko zależy od tego jakie elementy będziecie w niej przechowywać. Pamiętajcie, że ze zbyt głębokich kieszonek ciężko będzie wyciągnąć małe przedmioty.

materiały do wykonania organizera

Białą nitką zszywamy boki kieszonki, a następnie jeszcze w trzech miejscach tak, aby powstały cztery równe kieszonki. Jeśli wybierzecie biały ręcznik i zszyjecie białą nitką, miejsce zszycia nie będzie widoczne. Można również przymierzyć ulubione kosmetyki i dopasować do nich szerokość kieszonek.

Organizer DIY na kosmetyki

Doszywamy ozdobną, satynową wstążeczkę. Trzeba to zrobić delikatnie, uważając aby nie zszyć kieszonek. Dla ułatwienia, wstążkę można naszyć przed zszywaniem kieszonek. Wstążka nie jest niezbędna, ale to ładny i romantyczny dodatek, który wpływa na efekt końcowy.

Organizer podróżny na kosmetyki

Odwracamy na drugą stronę cały organizer i na jednym z boków doszywany długą, ozdobną wstążkę. Nie martwcie się, że miejsce zszycia będzie widoczne. Po zawiązaniu organizera nikt go nie zauważy.

Organizer na kosmetyki krok po kroku

Do kieszonek wkładamy szczoteczkę, pastę i inne kosmetyki pierwszej potrzeby, zwijamy organizer w rulon i zawiązujemy wstążeczką na kokardę. Do wykonania organizera warto wybrać ręcznik z pętelką, bo na koniec będziemy mogli powiesić całość na wieszaku.

Łazienka w Sound Garden Hotel

Zobacz film

Zdjęcia zdjęciami, ale nic nie zastąpi filmu „Organizer podróżny na kosmetyki” ↓ Pamiętajcie o kliknięciu SUBSKRYBUJ na YouTube.

Film nagrywałam w Sound Garden Hotel i serdecznie Was do niego zapraszam. To mój ulubiony warszawski hotel, z którym współpracuję od kilku lat. Wspaniali ludzie, super obsługa i najwygodniejsze łóżka na świecie! 🙂 Poza organizerem popatrzcie na wnętrza Sound Garden Hotel.

Podsumowanie

Organizer podróżny na kosmetyki towarzyszy mi od jakiegoś czasu. Oczywiście mam dodatkową kosmetyczkę na wszystkie pudry, róże, tusze itp. 🙂 Jednak w małym przyborniku trzymam szczoteczkę do zębów, pastę i kilka najbardziej potrzebnych drobiazgów. Lubię, gdy są w miękkim opakowaniu.

Hania Kozłowska w Sound Garden Hotel
Organizer na kosmetyki w podróży
Hania Kozłowska w Sound Garden Hotel
łazienkowy organizer na kosmetyki
Organizer podróżny na kosmetyki
Hania Kozłowska w Sound Garden Hotel

Teraz Wasza kolej. Sprawdźcie jakie macie potrzeby, ile kieszonek potrzebujecie i do dzieła! Mam nadzieję, że Was zainspirowałam. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, śmiało piszcie w komentarzach. Na wszystkie odpowiem.

Miłej zabawy.

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eliza
5 lat

super pomysł, tym bardziej, że takie ręczniczki za grosze można dostać chociażby w Jysk, nic tylko wybrać kolor i do roboty!

Dominika Cukińska
Dominika Cukińska
4 lat

No proszę! Piękne, praktyczne – czego chcieć więcej? 🙂 Świetnie Ci to wyszło, myślę, że wiele z nas zainspirujesz do zrobienia własnego organizera 🙂

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x