Strona główna Do pobrania Opaska na oczy

Opaska na oczy

by HAART
opaska na oczy do spania DIY

Opaska na oczy może być zabawna i urocza. Taki miałam plan rysując szkic długich rzęs, wybierając cekiny, szukając miękkiego filcu, który zapewni komfort i wygodę. Jestem pewna, że mi się udało!

Opaskę przetestowałam podczas pobytu w Sound Garden Hotel. Abstrahując od tego, że hotel ma świetne rolety i zapewnia pełne zaciemnienie nawet w środku dnia, to był to dobry test przed kolejnymi, długimi podróżami. Opaska na oczy świetnie się sprawdziła.

Pokój w Sound Garden Hotel
Sound Garden Hotel
taras w sound garden hotel

Potrzebne materiały

 • szablon opaski z uszami (do pobrania)
 • arkusz A5 kolorowego filcu
 • złote cekiny
 • złote szklane koraliki
 • nożyczki
 • igła
 • nitka w kolorze filcu
 • czarna mulina lub kordonek
 • wata
 • gumka ok. 30 cm
materiały do wykonania opaski na oczy

Pobierz szablon opaski

Przy podobnych pomysłach pisaliście, że bardzo potrzebujecie szablonów. Pojawiały się głosy, że nawet najprostsze pomysły zaopatrzone w szablon do druku, będą jeszcze prostsze. Dlatego przygotowałam szablon opaski z uszami i możecie go bezpłatnie pobrać. Wystarczy kliknąć na napis POBIERZ SZABLON, zapisać i wydrukować w formacie A4.

Opaska na oczy, krok po kroku

Wytnij z szablonu kształt opaski z uszami, a następnie połóż go na filcu i odrysuj kształt ołówkiem.

Szablon opaski na oczy

Wytnij kształt opaski i naszkicuj na każdej rzęsy. Do rysowania wykorzystaj ołówek, ale nie naciskaj mocno. To ma być tylko lekki zarys, aby ułatwić wyszywanie rzęs.

Szkic rzęs na opasce

Następnie czarną muliną lub kordonkiem wyszyj kształt rzęs. Jeśli “nie czujesz wyszywania” narysuj je czarnym permanentnym flamastrem.

Opaska na oczy z filcu

Na uszach przyszyj złote cekiny i koraliki. Zrób to w dowolny sposób i nie przejmuj się techniką. Ważne, aby błyszczały i mieniły się w słońcu.

Złote cekiny
Opaska do spania

Przygotuj gumkę o długości ok. 30 cm lub bawełniany, rozciągający się pasek. Opaskę odwróć na lewą stronę i na brzegu przyszyj końcówkę paska. Następnie przyłóż opaskę na oczy i dopasuj długość gumki. Odetnij nadmiar gumki i przyszyj na drugim końcu opaski.

maska do spania

Opaskę z gumką nałóż na większy kawałek filcu i zszyj oba elementy zostawiając dziurę między uszami. Następnie białą watę podziel na mniejsze części i włóż do środka opaski.

maska do spania

Zaszyj otwór i odetnij nadmiar filcu z dolnej warstwy.

opaska na oczy z uszami

Zobacz film DIY

Coraz częściej nagrywam filmy, bo cieszę się, że tak miło je przyjmujecie. Dzięki 2-3 minutowym filmom szybciej zapamiętacie wszystkie czynności, bo obraz zawsze lepiej działa na wyobraźnię. Zapraszam na nowy film i proszę pamiętajcie o kliknięciu SUBSKRYBUJ na YouTube 🙂

Podsumowanie

Opaska na oczy sprawiła mi sporo radości. Jest zabawna, urocza i użyteczna. Za miesiąc lecimy w kolejną podróż, więc sprawdzę reakcję turystów w samolocie 🙂

Hania Kozłowska w Sound Garden Hotel
Opaska na oczy z cekinami

Używasz opasek do spania? Daj znać czy podoba Ci się ten pomysł 🙂

Sprawdź również...

avatar
Małgosia
Gość
Małgosia

ja nie używam, ale mój Bartek chciałby taka mieć… tylko męską :)… No i mnie zmobilizowałaś teraz :)…

Milita
Gość

Bardzo fajna opaska. Coś dla mnie 🙂 Pozdrowienia

Sandra
Gość

Świetna! Fajny pomysł i wzór. Urocza i przydatna 😀

Aleksandra
Gość

Ale super pomysł! Ja nie zasnę bez opaski na oczy, więc może sama ją zrobię 🙂 Czemu nie!

Monika
Gość
Monika

Wow! Ta opaska wcale nie jest trudna do zrobienia! Koniecznie muszę spróbować 🙂

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ponad 13 513 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!